افکار- منوچهر متکی در جمع مردم گرگان اظهار داشت: بخش دیگر مشکلات کشور بنا به تعبیر مقام معظم رهبری آن است که امکانات به واسطه تصمیمات مسئلهدار و سوءتدبیر حیف میشود.

وی تصریح کرد: مسئولان در هر دوره و برهه‎ای به واسطه اشتباهاتی بعضا اجتناب‎ناپذیر و قابل اغماض اما در جاهایی اجتناب‎پذیر و قابل توجه، باید استنطاق شوند.

نباید به لحاظ برخورداری مردم از امکانات رتبه ۸۷ را در جهان داشته باشیم

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه انتخابات فرصت راهکارهای اداره بهتر و پربازده‎تر کشور را فراهم می‎کند متذکر شد: کاندیداها باید در فقدانِ ساز و کارهای حزبی، تشکیلاتی و سیاسی در طول سالیان گذشته، مسائل کشور را بررسی و تحلیل کنند و نقطه نظرات‎شان را بیان کنند.

متکی ابراز داشت: در سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در روزهای دهه فجر و نقطه اوج آن در ۲۲ بهمن امسال یکبار دیگر مردم کشورمان از صمیم دل از انقلاب‎شان تجلیل کردند و پایمردی و مقاومت خود را در راه رسیدن به آرمان‎های انقلاب بار دیگر به منصه ظهور گذاشتند.

وی افزود: اگر به لحاظ منابع و امکانات رتبه ۱۸ را در جهان داریم نباید به لحاظ برخورداری مردم از امکانات رتبه ۸۷ را پیدا کنیم البته بیان این دیدگاه هرگز به معنای چشم بستن بر کارهای ارزشمندی که از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در کشور انجام شده است، نیست.

وحدت در مردم و مسئولان باید بروز کند

وزیر سابق امور خارجه ایران بیان داشت: ما تکیه بر انقلاب داریم چراکه عزت، شرف و روی پای ایستادن را امام برای ما ارمغان آورد، گام‎های بسیار بلند که انقلاب در کشور ما برداشت را از نظر دور نمی‎داریم اما وقتی که رهبر معظم انقلاب می‎فرمایند که ملت ناراحت شده و من نیز ناراحتم جای تامل است.

متکی با بیان اینکه معظم‎له همواره تاکید بر وحدت دارند عنوان کرد: وحدت در دو جا باید بروز کند یکی در دل مردم و دیگری در مسئولان؛ که مردم در طول ۳۴ سال نشان دادند وحدت دارند و همواره در میدان حاضرند چنانکه در ۲۲ بهمن امسال معرکه کردند و اعجاز آفریدند.

وی اضافه کرد: مردم کوچه و خیابان مبانی انقلاب و ضرورت‎های انقلاب و دشمن شادکن را به همین ادبیات ساده می‎فهمند اما انتظار از جایگاه دوم برای حفظ وحدت است که مسئولان نظام هستند.

اگر حرف زدن‎ها نسنجیده باشد مشکل آفرین خواهد شد

رئیس سابق دستگاه دیپلماسی کشور ابراز داشت: از مسئولان انتظار است سخنی که می‎گویند حساب شده باشد که این سخن، چقدر به تولید قدرت، تولید ثروت و به افزایش شأن و معنویت ایران کمک می‎کند و این سرمایه‎ها چقدر ارتقاء پیدا می‎کند و خدای ناکرده در کجاها لطمه می‎خوریم؟

وی افزود: فقط در ایران تورم وجود ندارد و تنها ما مشکل ارزی نداریم باید دید دیگرانی که از این گذرگاه سخت عبور کردند چگونه موفق شدند؟

متکی اظهار داشت: اداره موفق‎تر کشور در حوزه‎های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برگزفته از آرمان‎های انقلاب اسلامی است، گمان می کنم انتخابات فرصتی است برای اینکه هر کس دیدگاه و راهکارهای خودش را در این عرصه عرضه بدارد.