افکار

- احمد خورشیدی دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی - پدر داماد احمدی‌نژاد - درخصوص استراتژی رئیس‌جمهور برای انتخابات آینده و اخذ تایید صلاحیت آقای مشایی، به فرارو گفت: آقای احمدی‌نژاد فشارهای زیادی برای اخذ تایید صلاحیت مشایی وارد کرده که تاکنون به جایی نرسیده است. گرچه آخرین نظرسنجی در شهر تهران که توسط مرکز پژوهش‌های صدا و سیما صورت گرفته حاکی از آن است که آقای مشایی در میان هشت، نه کاندیدای مطرح، یکی مانده به آخر است و رای چندانی ندارد.

اما گویا آقای احمدی‌نژاد پس از مشایی روی کاندیداتوری آقایان نیکزاد و صالحی نظر دارد و روی ایشان کار می‌کند. وی با بیان اینکه امکان دارد که احمدی‌نژاد بخواهد از راه‌های غیرمتعارف تایید صلاحیت مشایی را کسب کند، گفت: ممکن است ایشان بخواهد از ابزارهایی که در دست دارد برای اعمال فشار استفاده کند. شاید یکی از ابزارها افشای اطلاعات خاص باشد.

وي با اشاره به اينكه آقاي احمدينژاد در نشست با استانداران آقاي مرتضوي را در كنار خود نشانده بود. گفت:به نظر من اين اقدام يك دهن كجي به همه است و ادامه همان لجاجت بازيهاست وگرنه چه دليلي دارد فردي كه اين همه مطلب و حساسيت در مورد وي وجود دارد چنين مورد حمايت قرار بگيرد. اين اقدام ادامه سلوك دولت آقاي احمدينژاد در چند سال گذشته است و مسئله جديدي نيست.