افکار

- به گزارش پایگاه الیوم السابع، «مجتبی امانی» روز دوشنبه طی اظهاراتی شایعه ارسال نامه حضرت آیت‌الله علی خامنه‌ای به «محمد مرسی» و ادعاهای رسانه‌های خبری مبنی بر توصیه ایشان به مرسی برای اجرای نظام ولایت فقیه در مصر را رد کرد.

امانی گفت: اینکه گفته می‌شود آیت‌الله خامنه‌ای به مرسی نامه‌ای ارسال کرده است، امری کاملا تحریف شده است زیرا مقام معظم رهبری اصلا این نامه را ارسال نکرده‌اند بلکه ۱۷ نفر از اندیشمندان از جمله تعدادی از روسا و اساتید دانشگاه‌های ایران این نامه را به رئیس جمهور مصر ارسال کرده‌اند و این نامه از جانب آنها نوشته شده و جنبه دولتی ندارد.

وی افزود که اندیشمندان ایرانی در نامه خود دیدگاه‌های خود درباره ساختن یک کشور نو و چگونگی مقابله ایران با چالش‌های بعد از انقلاب در سایه تجربه‌های خاص آن را تشریح کرده‌اند و این نامه ارتباطی به مسئله ولایت فقیه ندارد.

امانی اظهار داشت: برای اینکه در دام تحریف رسانه‌ای گرفتار نشویم خواستار آن هستم که از محتوای این نامه مطلع شوید و خواهید دید که این نامه به امضای رهبر معظم انقلاب نیست.

وی همچنین تصریح کرد: همه میدانند که استفاده برخی کشورها از تجارب دیگری ممکن است اما شرایط هر کشور و چالشهای آن با شرایط کشورهای دیگر متفاوت است.