افکار -

حمیدرضا رسایی با استناد به تبصره ماده ۱۱۸ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: هفته قبل بیانیه‌ای توسط فراکسیون اصولگرایان قرائت شد که نامی از کسی در این بیانیه برده نشده است. امروز نامه‌ای در بین نمایندگان توزیع شد که این نامه به صراحت به یکی از همکاران امضاکننده این بیانیه توهین کرده است.

وی افزود: ‌ در حالی که این بیانیه در فراکسیون ۱۳۰،۱۴۰ نفری فراکسیون تهیه و به امضا رسیده است.

نماینده مردم تهران با اشاره به نکوهش مقام معظم رهبری نسبت به مسائل اتفاق افتاده در جلسه استیضاح وزیر کار، گفت: رهبری منطق غلط بودن استیضاح را بیان کردند ولی در این نامه دفاع جانانه‌ای از استیضاح شده است. پس از اظهارات مقام معظم رهبری، ۲۴۰ نماینده نامه عذرخواهی نوشتند و ما و شما هم عذرخواهی کردیم و بنده از شما به دلیل استفاده از واژه " عذرخواهی " تشکر کردم، اما در نامه‌ای که امروز توزیع شده است علاوه بر توهین به همکارانمان، استیضاح را کار خوبی دانسته است، چرا چنین شده است؟

رسایی خاطرنشان کرد: بنده چندی قبل در نطق‌ مجلس بیانیاتی داشتم ولی دادستان ۲۴ ساعت بعد سراغم آمد هر چند که پاسخ دادستان را به صورت مستدل دادم و کار هیات رییسه را در پاسخ به دادستان انجام دادم ولی این وظیفه هیات رییسه بود که چنین می‌کرد.

وی افزود: می‌خواستم پاسخم را به دادستان را منتشر کنم ولی هیات رییسه اجازه تکثیر این نامه را نداد.

لاریجانی در پاسخ به تذکر رسایی، گفت: قبول کنید که خودتان نظامات مجلس را رعایت نمی‌کنید. شما بیش از سه دقیقه است که صحبت می‌کنید در حالی که این موضوع تذکر ندارد.

رییس مجلس افزود: موضوع را پیگیری میکنم تا ببینم چه بوده است.