افکار

- دکتر مرضیه وحید دستجردی دیروز در کنگره ملی ۷۰۰۰ شهید زن کشور و زنان شهید و ایثارگر استان همدان افزود: با توجه به این‌که زنان نقش بزرگی در تربیت انسان‌ها دارند، بنابراین باید خودشان مربیان صالحی باشند تا بتوانند نقش خود را در تربیت فرزندان که همانا اساس و بنیان جامعه است، انجام دهند.

وی اظهار کرد: هر آنچه خوبی در جامعه وجود دارد از تربیت انسان‌هاست که نقش مادران در این بین بسیار واضح است و زنان به عنوان استوانه‌های اصلی و نیمی ازجمعیت کشور، تمام توان خود را برای تعالی و ارتقای معنوی جامعه به کار می‌برند.

دستجردی با بیان این‌که مادر شهید احمدی روشن افتخاری برای استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: زنان در جامعه نشان دادند که برخلاف آنچه دنیای غرب می‌خواهد از آنان بسازد، علاوه بر خانواده، در پایه‌گذاری نظام و ارتقای معنوی جامعه نقش بسزایی دارند.

دستجردی با اشاره به این‌که دیانت ما از سیاست جدا نیست، عنوان کرد: زندگانی مبتنی بر شرع و آداب مقدس اسلامی ما با سیاست و اداره امور جامعه برابری می‌کند.

به گفته دستجردی، نظام جمهوری اسلامی ایران برآمده از خون شهداست و حفظ آن از اوجب واجبات است که باید بتوانیم آن را حفظ کنیم، بنابراین مسیر و اهداف ما روشن است و آنچه انتظار می‌رود اخلاص، تعبد و خدمتگزاری خالصانه به خلق و مردم است، چرا که هیچ امری ارزشمندتر و بالاتر از خدمتگزاری به جامعه و کسب رضایت مردم نیست و وظیفه ما این است که در هر جایگاهی خدمتگزار صادقی باشیم.

در پایان این کنگره، با حضور دکتر وحید دستجردی، خجسته، سردار ابوحمزه، پدر شهید احمدی روشن، سردار سلگی، سردار شهید قهاری از تمبر یادمان کنگره و کتاب یک جرعه صبر رونمایی و از ایثارگران زن استان همدان، پدر شهید احمدی روشن و همسر شهید قهاری با اهدای مدال افتخار، لوح و تندیس، قدردانی شد.

دكتر دستجردی در حاشیه مراسم در گفتوگو با خبرنگار جامجم در پاسخ به این پرسش كه آیا تصمیمی مبنی بر نامزدی برای انتخابات ریاستجمهوری را دارد رد كرد و گفت: چنین تصمیمی ندارم.