به گزارش افکارنیوز، علی اکبر ولایتی در یک نشست خبری در پژوهشگاه باقرالعلوم آخرین تحولات و اخبار مربوط به ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان را برای اطلاع افکار عمومی تبیین کرد.

وی افزود: هر یک از اعضای ائتلاف سه‌گانه مسئولیت کارگروهی را بر عهده گرفتند که این کارگروه‌ها در صورت پیروزی ائتلاف، ارکان اصلی دولت آینده را تشکیل می‌دهند.

ولایتی گفت که وی مسئولیت کارگروه سیاسی و بین‌الملل را بر عهده گرفته و غلامعلی حداد عادل مسئولیت کارگروه فرهنگ، علم و مسائل اجتماعی را عهده‌دار است و مسئولیت حوزه اقتصادی و مسائل زیربنایی به محمدباقر قالیباف واگذار شده است.

عضو ائتلاف سه‌گانه گفت: در این کارگروه‌ها از کسانی که از تجربیات و تخصص افراد کارآمد برای برنامه‌ریزی در راستای پیشرفت جمهوری اسلامی در چارچوب آرمان‌ها استفاده می‌شود.

وی به تشریح پیام‌های تشکیل این کارگروه‌ها پرداخت و گفت: این اقدام نشان می‌دهد به آنچه از قبل اعلام کردیم، در عمل پایبندیم و می‌خواهیم با معاضدت یکدیگر تا زمان انتخابات به تدریج در عرصه برنامه‌ریزی گام برداریم.

ولایتی اضافه کرد: هر کدام از ما سه نفر که برای ریاست جمهوری معرفی شوند دو نفر دیگر با او همکاری خواهند داشت و در واقع ائتلاف سه‌گانه تمرینی برای این همکاری است و این طور نیست که هر سه نفر مدعی ریاست جمهوری بوده و رقابت بی‌پایان داشته باشیم.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان گفت: اعضای ائتلاف با یکدیگر تا زمان رسیدن به یک ضرب‌الاجل همکاری دارند و پس از تائید و معرفی فرد منتخب اعضای دیگر به او کمک می‌کنند.

ولایتی حسن دیگر تشکیل ائتلاف و کارگروه‌های تخصصی را هم‌افزایی نظرات کارشناسی اعضا در حوزه‌های مختلف عنوان کرد و گفت: تشکیل ائتلاف سه‌گانه جلوی این اشکال مقدر را می‌گیرد که فرد مطرح برای ریاست جمهوری با حوزه‌های دیگر ناآشنا باشد.

وی تصریح کرد: هر یک از ما سه نفر یا فردی که خارج از این ائتلاف به عنوان کاندیدا معرفی شود از هم اکنون برای معرفی اعضای اصلی کابینه همفکری خواهند داشت.

ولایتی گفت: کسانی انتخاب می‌شوند که کارایی داشته و مردم آنها را می‌شناسند و خاطره خوبی به لحاظ تخصص و تعهد از آنها دارند و از نظرات کارشناسی بهره‌ می‌برند.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان اظهار داشت: طی مدت فعالیت ائتلاف محور اغلب بحث‌های انتخاباتی در کشور حول محور این ائتلاف بود و این اقدام به یک الگو تبدیل شد.

ولایتی افزود: اکنون ائتلاف‌های سه‌گانه متعددی تشکیل شده که نشانگر مقبولیت این اقدام است که برای اولین بار در جمهوری اسلامی صورت گرفته تا هر کس به فکر خدمت به مردم است، تنها وارد این عرصه نشده و حاضر شود از خود عبور کند.

وی با بیان اینکه تشکیل ائتلاف سه‌گانه در واقع دعوت عام به حساب می‌آید، تصریح کرد: اعضای ائتلاف سه‌گانه فعالیت‌های خود را از کار کارشناسی برای برنامه‌ریزی بهتر آغاز کرده‌اند.

ولایتی افزود: البته این ائتلاف محدود نیست و همه نیروهای اصولگرا می‌توانند بر اساس نوع تخصص خود به این جمع و کارگروه‌های تخصصی آن بپیوندند و نظرات کارشناسی خود را به منظور برنامه‌ریزی بهتر برای آینده ارائه دهند.

وی در تعریف اصولگرا نیز با بیان اینکه اصولگرایی مارک اختصاصی نیست، تاکید کرد: هر کس در عمل به مبانی نظام پایبند است، اصولگرا به حساب میآید.