به گزارش افکارنیوز، علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان بعدازظهر امروز یکشنبه با موسی ابومرزوق، نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقامت اسلامی فلسطین حماس دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه و فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.


صالحی در این دیدار با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از قضیه فلسطین و حمایت از گروههای مقاومت فلسطینی، بر تداوم تلاش های کشورمان به خصوص در جایگاه ریاست جنبش عدم تعهد برای کمک به مردم فلسطین و کاهش درد و رنچ ناشی از محاصره و فشارهای همه جانبه رژیم صهیونیستی تاکید کرد.


وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به تلاش های کشورمان برای حل و فصل و برون رفت سوریه از بحران کنونی، از سنگ اندازی و کارشکنی برخی کشورها در مسیر شکل گیری گفتگوی ملی بین حکومت سوریه و گروههای معارض در این کشور انتقاد کرد و بر اهمیت و ضرورت ایفای نقش کشورهای مهم و تاثیرگذار در منطقه در این راستا تاکید کرد.


موسی ابومرزوق نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین – حماس نیز در این دیدار با تشکر از مواضع اصولی، صریح و قاطع و حمایتهای رهبری، دولت و مردم کشورمان از قضیه فلسطین، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بزرگ در منطقه توصیف کرد که نقش و نفوذ و مواضع اصولی و تاثیرگذار آن غیرقابل نادیده انگاشتن در مسیر تحولات منطقه است.


مرزوق همچنین بر ضرورت همفکری و تعامل کشورهای بزرگ منطقه برای حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه از جمله بحران سوریه بدون مداخله بیگانگان و دشمنان جهان اسلام تاکید کرد و افزود : تلاش دشمنان برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در کشورهای اسلامی تنها در راستای مصالح و منافع نامشروع رژیم صهیونیستی قرار دارد و این رژیم خواستار تضعیف اقتدار و جایگاه کشورهای مهم اسلامی از جمله سوریه می باشد.