به گزارش افکارنیوز، موسی غضنفرآبادی، عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید در انتخابات افرادی حضور یابند که دارای صلاحیت‌ها و حد و اندازه های لازم برای مسئولیت ریاست جمهوری باشند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری شفاف و روشن بیان کردند، این موضوع هم روشن است که افرادی وارد این عرصه شوند که دارای توانمندی‌های لازم باشد.

وی ادامه داد: ملت ایران بسیار توانمند، هوشمند، آگاه و رو به رشد است، کسانی باید وارد عرصه انتخابات شوند که خودش از مردم عقب نمانند بلکه بتواند از مردم جلو بیفتد یا حداقل همراه باشد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: به هرحال فردی که به عنوان رییس جمهور آینده انتخاب می شود باید کل زندگیش را برای نظام و انقلاب وقف کند لذا مسولیت بسیار سخت و سنگینی است.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه رییس جمهور گفت: فردی که با انتخاب مردم و تایید شورای نگهبان به سمت ریاست دولت برگزیده می‌شود هم نباید این جایگاه را با هوا و هوس، باند بازی و جناح بازی نگاه کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید کسی به این عرصه پا بگذارد که انقلاب را به پیش ببرد؛ شجاع و توانمند باشد و مشکلات مردم را حل کند.

غضنفرآبادی بیان کرد: رییس جمهور نباید تحت تاثیر جوسازی دشمن و تحریم‌ها قرار بگیرد و در تظاهرات اسلامی باید افکار محکمی داشته باشد. کسی که در جایگاه حساس قرار می‌گیرد باید به حدی باشد که مسیرهای غلط و درست را به خوبی شناسایی کند و بتواند راه‌های مستقیم و غیر مستقیم را به خوبی تشخیص بدهد.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تاکید کرد: متاسفانه در چند سال اخیر کسی وارد این عرصه شد که به جای تمرکز بر کارهای اجرایی کشور، در تمامی زمینه وارد شد و اتفاقاتی را به یادگار گذاشت.

وی در پایان تصریح کرد: کسی باید در این راه قرار بگیرد که حد و مزر را بفهمد و از حد مجاز خود تجاوز نکند و جوگیر تعاریف و تمجیدها نشود .