به گزارش افکارنیوز، حجت‎‌الاسلام علی خاتمی ظهر سه شنبه در اجلاس مشترک روسای واحدها و مراکز دفاتر فرهنگی اسلامی منطقه دو دانشگاه آزاد اسلامی افزود: یکی از آفت‎ها نگرش سیاسی به تمام موضوعات این است که باعثعدم رشد علوم انسانی در جامعه می‌شوند و این در حالی است که علوم انسانی در جامعه تأثیر و نقش ویژه‎ای دارد.

وی با اذعان به اینکه متاسفانه علم در جامعه سیاست زده شده که این یکی از آفت ها محسوب می شود افزود: در کشورهای جهان سوم برای اینکه علم رشد نکند برچسب های سیاسی به علم و علما می زنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: با توجه به تاریخ علم در ادوار مختلف در می‎یابیم که رشد و بالندگی علم با نقادی حاصل شده است و همچنین رواج بحث‎های آزاد نیز در این زمینه در پیشرفت علم تأثیر به‌سزایی داشته است.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به لزوم تبیین آموزه‌های دینی در خانواده‎ها افزود: بسیاری از دانشجویان دارای فطرت پاکی هستند که برای برخی از این دانشجویان آموزه‎های دینی در خانواده‎ها به خوبی تبیین نشده است که این امر گاهی باعثورود ضررها و آسیب‎های اجتماعی به این دانشجویان می‌شود.

حجت الاسلام خاتمی ۸۰ درصد دانشجویان را از قشرخاکستری و ۲۰درصد دانشجویان را از قشر فعال عنوان کرد و افزود: باید با فراهم کردن بستر مناسب دانشجویان خاکستری باید پویا و به ارزش های ایرانی اسلامی پایبند شوند.

وی گفت: با توجه به تاریخ علم در ادوار مختلف در می‎یابیم که رشد و بالندگی علم با نقادی حاصل شده است و همچنین رواج بحث‎های آزاد نیز در این زمینه در پیشرفت علم تأثیر به‌سزایی داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: فارغ التحصیل کردن دانشجو از دانشگاه هنر نیست بلکه فرد متعهد،مجرب و متخصص تحویل جامعه دادن هنر است.