به گزارش افکارنیوز، یک سایت دسته چندم و شبه خبری متعلق به گروه پایداری در واکنش به حضور اخیر لاریجانی در قم و حمایت علما و مردم از وی در گزارشی جهت دار کوشید با مقایسه فیلم و تصاویر آشوب ۲۲ بهمن و حضور دیروز لاریجانی در قم، آشوب ۲۲ بهمن را حماسی تر از استقبال دیروز از لاریجانی نشان دهد!

این سایت که در بین فعالین ارزشی عرصه سایبری شهره به بی اخلاقی و رفتارهای گروهکی است در این گزارش به نحو عجیبی سعی در القای غیر سازماندهی بودن آشوب قم داشته و تاکید می کند که تعداد اخلالگران ۲۲ بهمن حادثه قم چندهزار نفر!!! و فراتر از چند ده نفر عنصر مرتبط با پایداری و حلقه انحرافی دولت است!

یک منبع آگاه در این خصوص به «فردا» گفت: به مصداق «پری‌رو تاب مستوری ندارد / در ار بندی ز روزن سر برآرد» رسانه های پایداری نمی توانند ذوق زدگی خود را از حادثه قم پنهان کنند و این سلسله گزارشات عوامل پشت پرده حوادثقم را عیان می کند. هرچند که فیلم منتشره از این رویداد گویای همه چیز است.»

وی افزود: «نهادهای مسئول قطعا ناظر بر این تحرکات فتنه گرانه در آستانه انتخابات هستند و برخورد لازم با عوامل انحرافی ای را که سعی در بر هم زدن آرامش کشور داشته باشند را خواهند داشت. در این خصوص از سوی مقامات ارشد نظام تذکرات قاطعی نیز به لیدرهای این جریان داده شده است.»

در خصوص این تذکر گفتنی است که مرتضی آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری در واکنش به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا شما در خصوص اتفاقات روز ۲۲ بهمن شهر قم تذکری دریافت کرده اید؟ گفت: شما چه کار داری! این موضوع سری بوده و جلسه علنی نبوده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا به شما توصیه شده است در خصوص حوادث۲۲ بهمن قم که در آن به صاحت مقدس حرم حضرت معصومه(س) اهانت شده و توهین هایی نیز به رئیس مجلس شورای اسلامی انجام گرفت موضع گیری کنید؟ گفت: من بنا ندارم مطلبی که تنها به من گفته اند را بگویم.

وی در واکنش به این سوال که پس با این جواب های شما به نظر می رسد در این خصوص تذکری دریافت کرده اید؟ گفت: در این مورد چیزی نمی گویم.
نظر رهبر انقلاب در خصوص حوادثقم

مقام معظم رهبری در باره حادثه اخیر قم تاکید کردند: اینکه عده ای برخی را ضدولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند نظیر آنچه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام(ره) اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند.
مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذر بایجان در خصوص اتفاقات روز ۲۲ بهمن قم فرمودند: این کارهائى که در قم اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. آن کارهائى که در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. بارها به مسئولین و کسانى که میتوانند جلوى این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. آن کسانى که این کارها را میکنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهى و مؤمنند، خب نکنند. مى‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند؛ این شعاردادن‌ها کارى از پیش نمیبرد.

پس از بررسی حوادثروز ۲۲ بهمن قم در جلسه هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مقرر شد تا کمیته‌ای متشکل‌ از اعضای کمیسیون امنیت ملی این موضوع را به صورت دقیق‌تر مورد بررسی قرار دهند.

همچنین پس از بررسی های کمیته پیگیری حوادث قم تعدادی از عوامل بر هم زننده سخنرانی رئیس مجلس بازداشت شدند و این کمیته قرار است بعداز جلسات متعددی که با مسولان و نهاد های مربوطه داشته است گزارش نهایی خود را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کند.