به گزارش افکارنیوز، درباره این جلسه به نقل از کتاب خاطرات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(پایان دفاع و آغاز بازسازی «خاطرات سال ۶۷») به دیدار مسئولان نظام با امام و سکوت ایشان در جلسه اشاره می‌کند و می‌نویسد:

ساعت هشت صبح برای شرکت در ملاقات «به مناسبت میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار» به دفتر امام رفتم. قبل از شروع جلسه، با امام خصوصی ملاقات کردم و خواستم که ایشان در دیدار صحبت کنند؛ نپذیرفتند. اصرار کردم.

گفتند قسم خورده اند که در این جلسه صحبت نکنند. لابد می دانستند که بنا است من اصرار نمایم. نمایندگان مجلس و فرماندهان سپاه و کمیته و نخست وزیر و هیأت دولت و بعضی از مسئولان بنیاد شهید بودند. من صحبت کوتاهی کردم و جلسه ختم شد.

در این ملاقات، آقای هاشمی میلاد مبارک امام سوم شیعیان و پیشوای مجاهدان و شهیدان تاریخ عالم را به محضر امام خمینی شادباش گفت و افزود: پیام ها و رهنمودهای حضرت امام، همواره مشکلات و معضلات جامعه ما را مرتفع ساخته است. با تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشکل قانونگذاری و اختلافات میان مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رفع شد و اختلاف سلیقه ها به حداقل تنزل کرد. با عمل به رهنمودهای امام، مشکلات قوه قضائیه، روحانیون و دیگر مشکلات حل شده است و تحرکی در جهت رفع بقیه مشکلات به چشم میخورد.