به گزارش افکارنیوز، انسان کامل، رجعت، بهار، صلح کل، بیداری انسانی، اصطلاحاتی هستند که درادبیات این روزهای رئیس جمهور جایگاه ویژه دارند. تعابیری که او استفاده می کند و برداشتی که وی از مفاهیم دینی دارد انتقاد علما را برانگیخته است. انتقاداتی که بعد از آن پیام تسلیت وی به هوگو چاوز و نوید به «رجعت» چاوز، به اوج خود رسید تا آیت الله احمد جنتی کاش برخی که این مسائل را مطرح کنند ۴ تا کتاب می‌خواندند و ۴ روز به حوزه علمیه می‌رفتند و بین مسائل نقلی و عقلی تفاوت قائل می‌شدند.

رجعت از مسائل نقلی است و با دلیل نقلی ثابت می‌شود و نیاز به حدیثو استناد به قرآن دارد و در ادامه هم کنایه زد که این درجه دولتی نیست که به سینه هر کس که بخواهد بچسباند. کنایه او به نشان فرهنگ بود که محمود احمدی نژاد در جشن استقبال از نوروز به مشایی داده بود و در تعریف او گفته بود که «مهندس مشایی دارای اندیشه و نظریه در زمینه‌های گوناگون به خصوص در مسائل بنیادین جهانی، انسانی و مدیریت جهان است و بنده بر خود وظیفه دیدم به نمایندگی از ملت ایران از ایشان به نمایندگی از فرزندان شایسته ملت تقدیر کنم».


پژوهش هایی در حوزه راه و ساختمان

به نوشته سایت ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد دوران تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه خود را در تهران گذرانده و در سال ۱۳۵۴ با کسب رتبه ۱۳۲ کنکور سراسری گزینش دانشجو، تحصیلات عالی خود را در رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت آغاز کرده است. وی در سال ۱۳۶۵ در مقطع کارشناسی ارشد همان دانشگاه پذیرفته شده و در سال ۱۳۶۸ به عضویت هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت در آمده و در سال ۱۳۷۶موفق به دریافت مدرک تحصیلی دکترای مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل از دانشگاه علم و صنعت شده است. براساس این اطلاعات او هیچ تحصیلاتی در حوزه علوم دینی و دروس حوزوی ندارد. مقالات علمی و پژوهش هایی که انجام داده است در زمینه راه و حمل و نقل و مدیریت ساختمان است نه دروس دینی.

شرکت در مجالس مذهبی و دیگر هیچ

درباره فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی او هم تنها نکته مرتبط با بحثهای دینی احمدی نژاد را در «شرکت او در مجالس مذهبی و سیاسی» او می توان یافت. فرماندار ماکو، فرماندار خوی، مشاور استاندار کردستان، مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و آموزش عالی در سال ۱۳۷۲، استاندار استان اردبیل در سال های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶، عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت از سال ۱۳۶۸ تا کنون، شهردار تهران از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ تمام پست های احمدی نژاد تا قبل از ریاست جمهوری اش است.

شاید بنا به همین سوابق علمی و تجربی او بوده که حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان چندی پیش در یادداشتی پرسید که اگر از مردم ایران بخواهند «فردی را به عنوان یک اسلام شناس برجسته انتخاب کنند تا درباره آموزه های دینی از وی راهنمایی بخواهند، آیا جناب آقای احمدی نژاد را انتخاب می کردند؟!» و ادامه داد: «حالا تصور بفرمائید که همین مردم قرار است با حضور در انتخابات سراسری یک کارشناس خبره و برجسته را برای «مدیریت جهان»! برگزینند. در این صورت چه کسی را انتخاب می کردند؟ آقای احمدی نژاد را؟! در فرض سوم، قرار است مردم باز هم در انتخابات سراسری دیگری شرکت کرده و فردی را انتخاب کنند که بتواند «اولیاءالله» و مردان بزرگ این مرز وبوم را شناسایی کرده و به ملت معرفی کند. آیا این تخصص را در آقای احمدی نژاد می دیدند و ایشان را برمی گزیدند؟!»


سحر شده است

آیت الله احمد جنتی تنها چهره از حامیان قرص احمدی نژاد نیست که این روزها از او چنین گلایه می کند. آیت الله مصباح یزدی زمانی شکر خدا را به جای آورده بود «که‌ زمینه انتخاب‌ چنین‌ شخصیتی‌ برای‌ این‌ دوره خاص‌ از انقلاب‌ را فراهم‌ کرد و آیندگان‌ به‌ این‌ نتیجه‌ خواهند رسید که‌ انتخاب‌، مشحون‌ به‌ کرامات‌ و معجزات‌ بود» اردیبهشت ماه ۹۰ در یک سخنرانی گفت که «بعضی‌ها گفتند این فرد اصلاً از اول منحرف بود و اینها همه کلک و این شعارها را برای فریب مردم بود. کسان دیگری در نقطه مقابل گفتند همین الان هم دارد راست می‌گوید و اشتباه نمی‌کند. قضاوت‌های دیگری هم بینابین بود، ولی کم‌کم چیزهایی ظاهر شدند که اصلاً قابل توجیه نیستند و هیچ منطقی آنها را تأیید نمی‌کند. نه برهان عقلی تأیید می‌کند، نه دلیل شرعی و نه اقتصادی و نه کار سیاسی است» و بعد هم ادامه داده بود که «بهره هوشی این شخص به تصدیق دوست و دشمن از حد متعارف بالاتر است، پس چگونه شیفته یک شخص عادی می‌شود؟ آن هم شیفتگی‌ای که چنین حرکات نامعقولی از او سر بزند! یک وقتی به برخی از دوستان نزدیکم گفتم که بیش از ۹۰ درصد معتقدم که او سحر شده است! این وضعیت ابداً طبیعی نیست».


حجاب را با الهم عجل لولیک الفرج از بین می برند

علی مطهری نماینده مردم تهران که درانتخابات مجلس هشتم از فهرست رایحه خوشی‌های خدمت - طیف حامیان احمدی نژاد - به مجلس راه یافت همیشه از منتقدان فرهنگی دولت بود. او اواخر مجلس هشتم در نطق معروفی با اشاره به مسئله حجاب و عفاف گفت که احمدی نژاد و مشایی مسئله حجاب را قبول ندارند و مخالف نظریه اسلام در مورد حجاب هستند. وی گفت: دولتیها حجاب را با الهم عجل لولیک الفرج و با چهره دینی و حزب اللهی از بین می برند.

احمدی نژاد ۲۰ اسفند در مراسم استقبال نوروز گفت ۲۸ سال است که مشایی را می شناسد و این آشنایی راجزو عنایات اصلی خدا می داند
چند روز بعد مطهری گفته بود که آقای مشائی تئوری وحدت ادیان را به شکل غلط آن مطرح و به وسیله آقای احمدی‌نژاد ترویج کرد. شما در سخنان این دو نفر زیاد می‌بینید که می‌گویند اسلام یعنی عدالت و آزادی و توحید و عشق به همه انسانها، و سایر ادیان هم همین را می‌گویند و تفاوتی بین اسلام و مسیحیت و یهودیت و سایر ادیان نیست. در واقع تلاش می‌کنند مرز میان مسلمان و کافر را از میان بردارند و احکام مربوط به رابطه مسلمان و غیرمسلمان را منتفی کنند. به عبارت دیگر معتقد به «صلح کل» هستند. بنابراین با رویکرد فرهنگی آقای احمدی‌نژاد واقعا باید هم به آقای مشائی نشان درجه یک فرهنگ بدهند.

او گفت که احمدی نژاد مرید آقای مشائی است