به گزارشافکارنیوز،اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در نوروز امسال اظهار داشت: ریشه دشمنی ما با آمریکا در تفکر استعماری و زورگویی‌های آنهاست؛ آمریکایی‌ها می‌خواهند بر جهان سلطه داشته باشند تا اهداف خود را پیش ببرند که ما این را نمی‌پذیریم.

وی افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند با تفکر قدرت‌طلبی که بعد از جنگ جهانی دوم و پیروزی در این جنگ داشتند همچنان به حرکت خود ادامه دهند و این تفکر همچنان در سردمداران آمریکایی وجود دارد.

کوثری ادامه داد: ما زیربار ظلم و حرف زور آمریکایی‌ها نمی‌رویم و آنها هم به خوبی بر این مسئله واقفند، بر همین اساس دشمنی ما با آمریکا ادامه دارد و ما همچنان مقابل آنها می‌ایستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها خود را فراتر از قانون می‌دانند، اظهار داشت: به طور مثال در مسئله هسته‌ای آمریکایی‌ها NPT را نقض می‌کنند و از سوی دیگر به پرونده هسته‌ای ما شبهه وارد می‌کنند؛ ‌ همچنین آمریکایی‌ها دم از حقوق بشر می‌زنند ولی خودشان زیر بار این مسائل نمی‌روند.

وی به جنایت آمریکا در زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها این جنایت‌ها را ندیده می‌گیرند ولی از سوی دیگر به دنبال بهانه‌جویی از جمهوری اسلامی هستند.

کوثری تصریح کرد: دشمنی ما با آمریکا تا زمانی که آنها زیر بار حرف منطقی نروند و خود را برتر بدانند ادامه دارد.

این نماینده مجلس به آمریکایی‌ها توصیه کرد که از ظلم و تجاوز دست بردارند و اظهار داشت: بهتر است به جای ظلم منطق بر جهان حاکم باشد چرا که اگر آمریکایی‌ها مسیر ظلم را ادامه دهند قطعاً‌ خودشان بازنده خواهند بود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ملتها در حال مطلع شدن از جنایت و ظلمهای آمریکاییها هستند لذا میبینیم که ملتها یکی پس از دیگری بیدار میشوند.