مهین شهابی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که به دلیل تومور مغزي در یکی از بیمارستانهای تهران بستری شده بود، پس از گذراندن یک دوره بیماری سخت، در سن ۷۵ سالگی درگذشت.

به گزارش افکار مهین نیک طبع مشهور به مهین شهابی،(زاده ۱۳۱۵ تهران) و پدر مهین، نظامی بود و همسرش نویسنده، شاعر و آهنگساز. برای اولین بار در دوره دبیرستان چند نمایش را به شکل آماتور بازی نمود. بعد از ازدواج به گروه اسکویی‌ها پیوست و سپس به استخدام وزارت فرهنگ و هنر درآمد. هم‌زمان در تئاتر سنگلج به ایفای نقش می‌پرداخت. وی دوران آخر زندگی بازنشسته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

به گفته او:
«کسانی که کار هنر می‌کنند باید بدانند که هم زندگی خودشان را داشته باشند و هم هنرشان را حفظ کنند. هم به کار هنری‌شان بپردازند و هم امور زندگی خود یعنی بچه‌داری و همسرداری را انجام دهند که بسیار مقدس است»
و در فیلم‌هایی چون: گاو، داریوش مهرجویی ۱۳۴۸، بیتا، هژیر داریوش ۱۳۵۱، قیامت عشق، هوشنگ حسامی ۱۳۵۲، آقای هیروگلیف، غلامعلی عرفان ۱۳۵۹، شیلات، رضا میرلوحی ۱۳۶۲، مزدوران، جهانگیر جهانگیری ۱۳۶۵، ماموریت، حسین زندباف ۱۳۶۵، بگذار زندگی کنم، شاپور غریب ۱۳۶۵، گل مریم، حسن محمدزاده ۱۳۶۶، پائیزان، رسول صدرعاملی ۱۳۶۶، پنجره، امیر توسل ۱۳۶۷، دو سرنوشت، مهران تائیدی ۱۳۶۸، آقای بخشدار، خسرو معصومی ۱۳۷۰، دو نیمه سیب، کیانوش عیاری ۱۳۷۰، شریک زندگی و علی خوش نشین ۱۳۷۴ به ایفای نقش پرداخته است.