به گزارش افکارنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی‌پور دبیر ائتلاف اکثریت اصولگرایان با بیان اینکه این ائتلاف برای ایجاد وحدت بین گرایش‌های مختلف اصولگرایی و تلاش در جهت کاهش و به حداقل رساندن نامزدهای اصولگرایان تشکیل شده است، اظهارداشت: استفاده بیشتر از ظرفیت اصولگرایی، انسجام و وحدت بین گرایش‌های مختلف، کمک به شور انتخاباتی و تحقق نظر مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال از دیگر اهداف تشکیل این ائتلاف است.

دبیر ائتلاف اکثریت اصولگرایان با تأکید بر اینکه تبلور حماسه سیاسی، در انتخابات ریاست‌جمهوری است، تصریح‌کرد: هرچه این انتخابات پرشورتر، با مشارکت بیشتر مردم و حضور همه گرایش‌ها و سلایق سیاسی برگزار شود قطعاً به خلق یک حماسه ماندگار کمک خواهد کرد.

موسی‌پور علت نامگذاری ائتلاف اکثریت اصولگرایان را این دانست که متشکل از بیشترین گروه‌ها و گرایش‌های سیاسی اصولگراست و یادآور شد: ۳ نامزد جبهه پیروان خط امام و رهبری که این جبهه خود متشکل از ۱۵ تشکل سیاسی است و دو نفر از اعضای جامعه روحانیت مبارز به جمع ائتلاف پیوسته‌اند.

دبیر ائتلاف اکثریت اصولگرایان در ادامه این ائتلاف را یک ائتلاف باز دانست و اظهارداشت: هرکاندیدای اصولگرایی که علاقه‌مند به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است و شرایط ائتلاف را هم داشته باشد در صورتی که جمع کاندیداهای اصولگرای ائتلاف تصویب کنند، می‌تواند به این ائتلاف اضافه شود.

وی تصریح‌کرد: ما بر اساس سازو کاری که واحد سیاسی جامعه روحانیت تنظیم کرده حرکت کرده و سعی می‌کنیم در هماهنگی با جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که تأکید بر وحدت میان اصولگرایان دارند حرکت می‌کنیم و قاعدتا رسیدن به وحدت از مکانیزم ائتلاف قابل تحقق است.

موسی‌پور بر همین اساس گفت: با مراجعه به افکار عمومی، نظرسنجی و سنجش مقبولیت اجتماعی کاندیداها، در نیمه اردیبهشت‌ماه نظر نهایی ائتلاف را برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام می‌کنیم.

حجتالاسلام موسیپور در نشست ائتلاف اکثریت اصولگرایان شامل دو عضو جامعه روحانیت مبارز و سه کاندیدای جبهه پیروان خط امام و رهبری متشکل از ۱۵ تشکل اصولگرا به اسامی یحیی آل اسحاق، حجتالاسلام سید محمد ابوترابی، محمدرضا باهنر، حجتالاسلام پورمحمدی و منوچهر متکی به عنوان دبیر ائتلاف اکثریت اصولگرایان انتخاب شد.