به گزارشافکارنیوز،ابراهیم نکو نماینده مردم رباط کریم در مجلس در تذکری آیین نامه آی خطاب به وزرای آموزش و پرورش و راه و شهرسازی گفت: جمعیت جدید پرند در سال ۹۲ از ۵ هزار نفر به ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر خواهد رسید، بنابراین بهتر است حاجی‌بابایی و نیکزاد اختلافات را کنار گذاشته و مشکلات مردم این منطقه را حل کنند، تاکنون هیچ اقدامی برای تکمیل ۱۴ آموزشگاه نیمه ساخت پرند انجام نشده است و سازمان نوسازی مدارس استان تهران به تعهدات و وظایف خود عمل نمی‌کند.

وی افزود: زمانیکه در این زمینه از مسئولان سوال می‌شود، قصور را به گردن دیگری می‌اندازد، وزرای محترم باید اختلافات خود را کنار بگذارند و با تکمیل ۱۴ آموزشگاه رها شده که مشکلاتی را برای خانواده‌ها و مردم این منطقه به وجود آورده است، به وظیفه خود عمل کنند.

در ادامه این جلسه سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نماینده مردم میناب در مجلس نیز در تذکری آیین‌نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت گفت: اوضاع بهداشتی و درمانی حوزه انتخابیه هرمزان اسفبار است و از شما تقاضا دارم تا نسبت به شبانه‌روزی شدن مراکز بخش‌ها اقدام کنید.

وی افزود: همچنین دستور ساخت بیمارستان دوم میناب که از سوی دولت به تصویب رسیده است اما در لایحه بودجه نامی از آن برده نشده و وزارت بهداشت پاسخ می‌دهد که ما متولی این اقدام نیستیم بلکه باید تکمیل و ساخت این بیمارستان از سوی وزارت مسکن پیگیری شود.

هاشمی همچنین گفت: عدم همکاری بانک مرکزی برای تمدید و بخشودگی سود و جریمه تاخیر وام کشاورزانی که زیر ده میلیون وام دارند و دولت نیز در این خصوص هزاران مجوز را صادر کرده است، موجب نارضایتی کشاورزان منطقه قرار گرفته است.

نماینده میناب، جاسک و بشاگرد در مجلس همچنین در پایان نسبت به ساخت سریال پایتخت که در آن لهجه بندری و مینابی مورد تمسخر واقع شده بود، به صدا و سیما تذکر داد.