برخي از سفارتخانه هاي اروپايي و به ويژه سفارت چك و مجارستان راه فرار مزدوران اسراييلي از لبنان را هموار كرده اند و اين امري است كه براي دستگاه قضايي لبنان اثبات شده است.

به گزارش افکار به نقل از ایرنا، روزنامه لبنانی ' الاخبار ' روز دوشنبه با درج این مطلب، نوشت: پس از نقش برخی دول اروپایی در ترور ' محمود المبحوح ' از مسوول ارشد جنبش مقاومت اسلامی
فلسطین(حماس) در دبی، در حادثه ای که انتظار آن می رفت سابقه همکاری برخی از کشورهای اروپایی برای فرار مزدوران رژیم صهیونیستی، در لبنان نیز تکرار شد.
الاخبار به نقل از مسوولان امنیتی افزود: رصد مسیر فرار یکی از مزدوران اسراییلی به نام
' توفیق خ ' که متخص نصب آنتن های مخابراتی بوده و در ماه های قبل از لبنان فرار کرده و اکنون در یکی از کشورهای اروپایی است، نشان می دهد که وی پس از فرار از لبنان به امارات و از آن جا به انگلیس رفته است.
منابع امنیتی به روزنامه الاخبار افزودند، با توجه به حساسیت موضوع مزدوران اسراییلی دولت لبنان باید تصمیم جدی برای تعقیب مزدوران اسراییلی اتخاذ کند که به خارج فرار کرده اند.
روزنامه الاخبار همچنین نوشت، دادستان لبنان پس از صدور حکم بازداشت ' غسان الجد ' مزدور فراری به اسراییل که روز قبل از ترور ' رفیق حریری ' در منطقه انفجار در ' سن جرج ' در غرب بیروت حضور داشت، در صدد درخواست حکم توقیف بین المللی وی و ' توفیق خ ' است که به خارج از لبنان فرار کرده اند.
تشکیلات امنیتی و نظامی لبنان تاکنون بیش از ۱۲۰ مزدور اسراییلی را طی دو سال اخیر بازداشت کرده است.