بيش از ۶۰ نفر از اعضاي مجلس خبرگان رهبري، طبق سنوات گذشته سهشنبهشب با حضور در محل دفتر ريس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با آيتالله هاشمي رفسنجاني ديدار كردند.

به گزارش ایسنا در این دیدار رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشکر صمیمانه از حضور اعضای خبرگان رهبری و سخنان محبت‌آمیز و ابراز لطف جمعی از اعضای مجلس خبرگان نسبت به ایشان گفت: باید از آیت‌الله مهدوی‌کنی تشکر کنیم که با وجود کسالت، این مسوولیت را با محبت پذیرفتند.

هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: هرچند ریاست مجلس خبرگان رهبری که جمعی از بزرگان در آن حضور دارند موجب افتخار است ولی مایل بودم پس از چندین دوره مسوولیت در هیات رئیسه، فردی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی که شخصیتی مبارز و عالم و متقی هستند و هم‌رزم در مبارزه و زندان بودیم این مسوولیت را بپذیرند و امیدواریم امور خبرگان به نحو بهتری انجام شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سخنان آیت‌الله طباطبایی امام جمعه اصفهان و آیت‌الله نعیم‌آبادی در مجلس خبرگان رهبری در مورد برخی حرکت‌های افراطی گفت: متأسفانه روش ضدارزشی و زشتی توسط گروهی افراطی در بعضی مناطق در برخورد با برخی روحانیون انجام می‌شود و می‌گویند آن‌گونه که ما فکر می‌کنیم ائمه جمعه هم باید همان‌گونه بیاندیشند و خلاف سخنان آنان سخنی نگویند.

وی افزود: خوشبختانه رهبری معظم انقلاب، دستور برخورد با افراطیون خاطی را که خارج از قانون، اقدام به توهین و افترا می‌کنند صادر کرده‌اند و امیدواریم این پدیده زشت و مضر در کشور متوقف شود. البته نقد و انتقاد کار پسندیده‌ای است ولی افترا و هوچی‌گری و تهمت زدن آن هم به بهانه دفاع از ارزش‌ها و اسلام، مذموم است.

هاشمی‌رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط حساس بین‌المللی و عمق کینه و دشمنی استکبار جهانی با جمهوری اسلامی ایران و بهانه‌جویی‌های آنان درخصوص مسائل هسته‌ای و سایر بهانه‌جویی‌های مغرضانه سیاسی گفت: آنها دائماً در حال توطئه و دشمنی علیه ایران هستند و نمی‌خواهند نظام مستقل جمهوری اسلامی ایران در اهداف اسلامی و انسانی خود موفق باشد.

وی افزود: در چنین شرایطی ایجاد تفرقه و تشتت در کشور مشکل‌ساز بوده و حفظ و تقویت انسجام و وحدت، تضمین‌کننده صیانت از نظام و دستاوردهای آن است.

وی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر برای حفظ سرمایه‌های انرژی، اقتصادی و معدنی کشور دانست و گفت: حفظ تولید در بخش‌های کشاورزی، صنعت، دامپروری صیادی و سایر زمینه‌ها نیازمند حمایت بیشتر در ادامه اجرای این طرح است که به این بخش صدمه‌ای وارد نشود.

در ابتدای این دیدار آیات و حجج‌الاسلام درّی نجف‌آبادی، سلیمانی، اسلامی، نعیم‌آبادی، قرشی، طباطبایی، شاهرودی، جباری، وافی، شفیعی و امامی کاشانی با تشکر از اقدام ارزشمند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جلسه روز سه‌شنبه خبرگان و جلوگیری از فتنه جدیدی که مغرضان برای ایجاد تفرقه در نهاد مقدس خبرگان طراحی کرده بودند، حرکت ایشان را همانند حرکت‌های تاریخ ساز بزرگان دین اسلام خواندند و تأکید کردند: با توجه به سابقه دیرینه مبارزاتی و سعه‌صدر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تمام دوران پیش و پس از انقلاب، چنین اقدامی از ایشان را دور از انتظار نمی‌توان دانست.

تنی چند از این آیات با اشاره به رواج برخی بداخلاقی‌ها و هتک حرمت بزرگان در جامعه، اقدامات افراطی بعضی ناآگاهان را سم مهلک برای حیات نظام اسلامی ایران دانستند و تأکید کردند: تمام دلسوزان نظام، بخصوص روحانیت معظم، خبرگان جامعه و ائمه جمعه و جماعات باید با هوشیاری در مقابل اقداماتی که هدم و ضربه به روحانیت را هدف قرار داده‌اند. بایستند و با آگاهی و اطلاع‌رسانی، افراطیون را به حاشیه برانند.

ايشان در پايان خواستار حضور استوار و پا به جاي آيتالله هاشمي رفسنجاني كمافيالسابق در مجلس خبرگان رهبري و ساير عرصههاي نظام و انقلاب شدند.