به گزارش افکارنیوز، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از سطح روابط میان دو کشور ایران و عمان بر توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی تأکید کرد و موضوع صادرات گاز ایران به عمان را نیز مورد توجه قرار داد.

صالحی با اشاره به مسائل منطقه به خصوص تحولات در سوریه و بحرین به تشریح سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با تبیین تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی برای بازگشت آرامش به سوریه، وضعیت موجود را به نفع هیچ‌کس از طرفین ندانست و برخی اقدامات مداخله‌جویانه خارجی در سوریه را در راستای اهداف سیاسی رژیم صهیونیستی ارزیابی کرد.

صالحی با تأکید بر این نکته که بحران در سوریه راه حل نظامی ندارد، توقف درگیری‌ها، گفت‌وگو میان دولت سوریه و مخالفان، مراجعه به آرای عمومی و عدم دخالت خارجی را راه حل سوریه عنوان و آمادگی کشورمان را برای ایجاد زمینه‌های گفت‌وگو میان دولت سوریه و مخالفان اعلام کرد.

رییس مجلس شورای سلطنتی عمان نیز بر حل بحران سوریه از طریق سیاسی و پرهیز از خشونت و خونریزی تأکید کرد.

وی راه حل نظامی و توسل به سلاح در سوریه برای حل این بحران را مردود دانست و مذاکره میان دولت و مخالفان حکومت را تنها راه حل این بحران عنوان کرد.

رییس مجلس شورای سلطنتی عمان سیاست اصولی و روشن عمان را توسعه و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود که شاهد توسعه بیش از پیش این روابط باشیم.