به گزارش افکارنیوز، علیرضا زاکانی ظهر امروز در همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که در پنجمین روز خود در محل دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: اصلاح‌گری باید در حوزه دولت به درستی صورت گیرد.

وی افزود: تاکید ویژه‌ای بر مشارکت حلقه نخبگانی و همچنین وجود نگاه سیستمی در اداره کشور دارم.

زاکانی با بیان اینکه در حال حاضر مدیریت با پول مشکل جامعه را حل نمی‌کند، خاطرنشان کرد: باید تحول را ایجاد کرده و رفتن در این مسیر، فرصت‌سوزی محض است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان و دولت به نوعی به دنبال بزرگ نمایی هستند و این درحالی است که در لایه‌های پایین انحراف و دوم خرداد شاهد همدستی و همبستگی آنان هستیم.

وی یادآور شد: دعوای زرگری این دو گروه در برابر عموم پسندیده نیست و نباید فریب بخوریم.

زاکانی با اشاره به اینکه هدفمندی یارانه‌ها سیاست اصلاحی بسیار دقیق در کشور است، اذعان داشت: هدفمندی یارانه‌ها در نفس کار مطلوبی بوده اما مشکل مهم شیوه غلط در اجرای آن است.

وی تصریح کرد: ۳۰ درصد از یارانه‌ها باید به بخش تولید اختصاص داده می‌شد و این درحالی است که پول سریع در جامعه و آنهم از نوع ۱۰۰ درصد در میان مردم توزیع شد.

زاکانی افزود: باید هدفمندی یارانه‌ها تداوم یابد اما بر اساس شرایط و تحول و ایجاد مسیر صحیح؛ در برخی قسمت‌ها خدمت عمومی و در برخی قسمت‌ها خدمات خاص و همچنین در دهک‌های پایین جامعه، پول نقد توزیع شود.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی از طراحی برنامه هفت‌ساله خود برای مدیریت صحیح هدفمندی یارانه‌ها یادکرد و گفت: باید بدانیم در حال حاضر تحریم معضل حداقلی اقتصاد کشور است.

وی خاطرنشان کرد: تحریم‌ها سهم حداکثری در التهابات اقتصادی نداشته و با نگاهی دقیق پی‌می‌بریم که بی تدبیری و نبود تفاهم و همدلی و مهم‌تر از همه راه‌اندازی مانور تجملات در کشور در عرصه اقتصاد مقاومتی سبب بروز و ظهور مشکلات حاد اقتصادی شده است.

زاکانی اظهارداشت: سهم خواهی برای بخش تولید نداشته‌ایم، زیرساخت‌های مناسب نداشته‌ایم، و همچنین نظارت ضعیف سبب بروز و ظهور این مشکلات شده است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با ابراز نارضایتی از غرض‌ورزی‌هایی در حوزه اقتصاد اذعان داشت: متاسفانه برخی درآمدها به دلیل بی‌تدبیری و سوء مدیریت و ضعف در نظارت نامشخص بوده و درآمدهای گمرکی در زمره مهمترین آنها است.

وی با بیان اینکه اعلام کاندیداتوری خود را به تاخیر انداخته گفت: ۴ دلیل برای تاخیر در اعلام کاندیداتوری خود در عرصه انتخابات ریاست جمهوری داشته‌ام که مهمترین آن این است که ممکن است فردی کارآمدتر و قوی‌تر از من وارد این عرصه شود و این خودخواهی است که من در این عرصه حاضر شوم.

زاکانی تاکید کرد: در حال حاضر شرایط را میسنجم و باید به نوعی در عرصه انتخابات حضور یابم که توانایی برآورده ساختن اقتضاعات انقلاب و حضور شفاف در این عرصه را داشته باشم؛ همچنین به دنبال حجت برای حضور در این عرصه هستم.