به گزارش افکارنیوز، محمدرضا باهنر امروز در نشستی با فعالان سیاسی که در حسینیه العلی مشهد مقدس برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اظهار کرد: حماسه سیاسی مقوله‌ای است که در همه انتخابات‌ها رخ می‌دهد ولی در عین حال باید ملت ایران بار دیگر در این انتخابات حماسه پرشکوهتر خلق کند؛ حضور هر چه گسترده‌تر مردم سبب افزایش ضریب امنیت ملی و ضریب انسجام ملی می‌شود.

وی افزود: در عین حال تحریم‌های شدید استکبار جهانی قطعاً در انتخابات پیش‌رو شاهد حضور حداکثری ملت خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در آینده خردورزی حاکم شود خاطرنشان کرد: بیکاری‌ها و گرانی‌های امروز از اساسی‌ترین مشکلات روز کشور است که باید دولت آینده با خردورزی و تدبیر و برنامه این مشکلات را به گونه‌ای حل کند؛ بزرگترین مصلحت در کشور اجرای قانون است بنابراین باید قانون‌مداری به عنوان رکن اصلی در مسئولان وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید دولت آینده نگاه جامعه‌ای به تمام حوزه‌ها داشته باشد تصریح کرد: مسئله برنامه‌محوری و دورنگری باید یکی از شرایط جدی رئیس جمهور آینده باشد؛ همچنین ولایت‌پذیری نیز از شرایط اصلی رئیس جمهور آینده است به گونه‌ای که باید رئیس جمهور ولایت‌پذیر بوده و آهنگ خود را با آهنگ رهبری همراه کند.

باهنر در ادامه با اشاره به نقاط ضعف و قوت دولت احمدی‌نژاد اذعان داشت: بنده شهادت می‌دهم به یکی از نقاط قوت احمدی‌نژاد پرکاری او بود به گونه‌ای که دولت احمدی‌نژاد جزو پرکارترین دولت بعد از انقلاب بوده است.

وی از صراحت کلام و شجاعت در طرح سئوال‌های انقلابی و ارزشی در مجامع بین‌المللی به عنوان دیگر نقطه قوت احمدی‌نژاد نام برد و ادامه داد: به واقع دولت عدالت‌محوری بود و به شدت به دنبال کاهش ضریب جینی و توسعه و تأمین عدالت اجتماعی بود؛ ساده ‌زیستی رئیس دولت و ولع خدمت به مردم نیز از دیگر نقاط قوت وی محسوب می‌شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با اشاره به نقاط ضعف احمدی‌نژاد اظهار کرد: احمدی‌نژاد متأسفانه سیاست راهبردی نداشت و این یکی از نقاط ضعف جدی او بود به گونه‌ای که اگر برخی از مشکلات را حل می‌کرد در عین حال ۵ مشکل دیگر نیز به آن اضافه می‌کرد؛ ساختارهای لازم برای اداره حکومت و قوه مجریه را بهایی نمی‌داد و حتی برخی از ساختارهای حکومتی لازم را مانند شورای پول و اعتبار و شورای اقتصاد و سازمان برنامه‌ریزی منحل کرد.

باهنر با بیان اینکه احمدی‌نژاد ادبیات فاخری در دیپلماسی خارجی نداشت گفت: قدم جامعه‌نگری در برنامه‌ها نیز از دیگر نقاط ضعف احمدی‌نژاد بود به گونه‌ای که در دولت اول دیدیم بیش از ۱۵ هزار ملیارد تومان برای تأسیس بنگاه‌های زودبازده هزینه شد در حالی که بعدها عده‌ کثیری از آنها به بیکاران بدهکار تبدیل شدند و آنچنان این طرح وی با شکست مواجه شد که در دولت دهم حتی اشاره‌ای نیز به بنگاه‌های زود بازده نکرد.

وی افزود: در موضوع مسکن مهر می‌توانست آن را با دورکاری درست کند ولی در حال حاضر در پی اجرای این طرح بانک مسکن به بانک مرکزی ۴۰ هزار میلیارد تومان بدهکار است.

* به ۱ + ۲ توصیه کردیم در ائتلاف را نبندد


وی در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ائتلاف‌های موجود جبهه اصولگرایان اظهار کرد: از روز اول به ۲ + ۱ گفتیم در ائتلاف را نبندد تا مابقی ظرفیت‌های اصولگرایی در کشور نیز به آن بپیوندد که البته امروز می‌گوید هر کس حداقل ۱۰ درصد رأی داشته باشد می‌تواند به این ائتلاف اضافه شود این در حالی است که از اعضای سه نفره خود برخی ۱۰ درصد رأی ندارند.

عضو ائتلاف پنج‌گانه اصولگرایان ادامه داد: در حال حاضر بنا بر سازوکارهای تعهد شده و پیش‌بینی شده قرار است ائتلاف پنج‌گانه و ائتلاف سه‌گانه هر کدام یک خروجی واحد داشته باشند البته اگر در آینده‌ای خطر اصلاح‌طلب‌ها و یا دوستان احمدی‌نژاد زیاد شود کاندیدای خروجی تفاهم دیگری می‌کنند.

وی متذکر شد: البته به ائتلاف ۱ + ۲ توصیه می‌کنم تا پیش از ثبت‌نام خروجی واحد خود را مشخص کند چرا که پس از آن قدری مشکل است.

* مصلحت نیست هاشمی کاندیدا شود

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ادامه با اشاره به موضع هاشمی در ارتباط با کاندیداتوری در انتخابات اظهار کرد: آقای هاشمی در پاسخ به برخی که از وی برای کاندیداتوری در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دعوت کردند اذعان کرده که حضور پیدا نمی‌کند البته توصیه بنده به ایشان نیز این است که مصلحت نیست کاندیدا شود ولی در عین حال هیچ چیزی در عالم سیاست غیرممکن نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در نظرسنجی‌‌ها رای مثبت آقای هاشمی بالاست افزود: در سال ۸۴ نیز رأی مثبت هاشمی بالا بود ولی رأی منفی وی از رأی مثبتش بیشتر بود بنابراین امیدواریم در انتخابات پیش رو آقای هاشمی دوباره اشتباه نکند.

وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به کاندیدای دولت در انتخابات یازدهم گفت: در حال حاضر احمدینژاد اصرار در کاندیداتوری مشایی دارد و این موضوع را دنبال میکند در عین حال به فکر نیروهای بعد از مشایی نیز بوده است و اگر وی کاندیدا نشود کسان دیگری را در نظر گرفته است البته از نظر رئیس جمهور شدن کاندیدای احمدینژاد هیچ شانسی ندارد.