گروه فرهنگ و هنر:

پس از انتشار خبر احتمال کاندیداتوری هدیه تهرانی بازیگر سینما در شورای شهر تهران این بازیگر مشهور در مصاحبه ای، خبر مربوطه را تکذیب کرد اما این خبر چنانکه وی مدعی شده است چندان هم بی پایه و اساس نبود.

به گزارشافکارنیوز، هدیه تهرانی چندی پیش در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: " عزیزان چند روزی اخباری منتشر شده که بنده میخوام توی انتخابات شورای شهر شرکت کنم.این خبر قطعی نیست. دوستتون دارم "

همین چند خط کافی بود تا شایعه های زیادی درباره احتمال کانیداتوری وی در انتخابات شورای شهر در رسانه ها منعکس شود و از آنجا که خانم تهرانی پیش از این با انتشار عکسی در کنار اسفندیار رحیم مشایی نیز خبرساز شده بود، تحلیل های رسانه ای بر این مبنا قرار گرفت که او احتمالاً در این انتخابات از سوی هواداران مشایی نامزد خواهد شد.

اما سر انجام و پس از گسترش گمانه زنی ها درباره حضور هدیه تهرانی به عنوان حامی اسفندیار رحیم مشایی در انتخابات شوراها، این بازیگر در مصاحبه ای اعلام کرد: " مدتی است به دلایلی با هیچ رسانه و خبرگزاری مصاحبه نداشته و یا مطلبی منتشر نکرده ام، همین طور پاسخ بسیاری از شایعه ها و هجمه ها را نیز نداده چرا که آنها را فاقد اهمیت و اعتبار کافی برای پاسخگویی می دانستم. در مورد شایعه اخیر که پیامدهای اجتماعی بیشتری دارد و یک موضوع شخصی نیست لازم دانستم بدینوسیله اعلام کنم که برنامه ای برای شرکت در هیچ شورایی را نداشته و همین طور از هیچ شخص و یا هیچ جریانی حمایت نمی کنم "

مشایی در کنار تهرانی
اما چرا پس از اعلام احتمال کاندیداتوری هدیه تهرانی در انتخابات شورا گمانه زنی ها متوجه حمایت او از جریان مشایی در انتخابات شد؟ حمایتی که وی در مصاحبه بعدی به شدت تکذیب کرد، به نظر می رسد برای واکاوی ریشه این شایعات باید کمی به عقب تر بازگشت.

هدیه تهرانی در شهریور سال ۹۰ به خاطر حراج تابلوهای عکس خود و شکایت سازنده قاب های عکس خبرساز شده بود، شکایتی که حتی شایعات مربوط به زندان رفتن او را نیز بر سر زبان ها انداخت که البته فوراً از سوی وکیل شاکی پرونده تکذیب شد و چنانکه گفته شد برخی حمایت های دولتی در ختم به خیر شدن آن پرونده به خانم تهرانی کمک کرده بود.

خانم تهرانی پیش از آن نیز طی یک قرارداد نمایشگاه عکس خود را با موضوع آب، با حمایت مالی دولت در نوروز ۸۹ در مناطق آزاد کیش و قشم برپا کرد در آن زمان گفته می شد مرکز امور مناطق آزاد وابسته به ریاست جمهوری با توصیه اسفندیار رحیم مشایی برای برگزاری نمایشگاه عکس هدیه تهرانی در کیش، با هدیه تهرانی قرارداد بسته است.

در این حمایت مالی کم سابقه دولت، قرار بود مركز امور مناطق آزاد حداقل ۳۰ميليون تومان به اين بازيگر مشهو بپردازد. پيش از آن نیز حمايت مالي ۶۰میلیون تومانی سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري از نمايشگاه آبانگان در تهران با اعتراض محافل هنري و سياسي روبرو شده بود زیرا محافل هنری معتقد بودند خانم تهراني عكاس حرفه اي نيست و عكاسان حرفه اي معمولاً از چنين حمايت هايي برخوردار نمي شوند.