به گزارش افکارنیوز، در حاشیه جلسه روز چهارشنبه روح الله حسینیان نماینده تهران در جمع خبرنگاران در واکنش به خبر دیروز رسانه ها مبنی بر دفاع حسینیان از مشایی، از خود دفاع کرد.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه صحبت های دیروز بنده در واکنش به سیاه نمایی های عثمانی نماینده بوکان بود، گفت: از رسانه ها توقع ندارم، باید راوی راست وقایع باشند اما دروغ می گویند.

وی با انتقاد از تیتر برخی رسانه ها مبنی بر دفاع حسینیان از مشایی گفت: روز گذشته آقای عثمانی نماینده بوکان در نطق خود شعری خواند که مضمونش این بود مردم کردستان مشکلات مالی زیادی داشته و حتی قادر به تهیه نان سفره خود نیستند.

وی ادامه داد: بنده قبل از انقلاب در کردستان زندگی کردم و با اینکه فرزندان عزیز ما در کردستان شهید شدند نظام به کردستان بیشترین خدمات را ارائه داد.

حسینیان در تشریح اتفاقات دیروز صحن علنی مجلس گفت: بنده به آقای عثمانی تاکید کردم که اگر وضع اقتصادی مردم به حدی برسد که نان خالی هم در سفره هایشان نداشته باشند ما نمایندگان باید بمیریم.

وی ادامه داد: بنده تاکید کردم که جمهوری اسلامی در دورترین روستا آب و برق برده و به هر نفر حداقل ۵۰ هزار تومان یارانه می دهد.

عضو جبهه پایداری تصریح کرد: به آقای عثمانی گفتم اگر می خواهید انتقاد کنید درست انتقاد کنید، سیاه نمایی نکنید.

حسینیان خاطر نشان کرد: این آقای عثمانی که دم از سفره های خالی مردم می زند بروید ببینید چه ماشین چند صد میلیونی سوار می شود. اگر راست می گوید ماشینش را بفروشد و به سفره های خالی مردم کمک کند.

حسینیان با بیان اینکه به والله نشنیدم که آقای عثمانی در خصوص آقای مشایی صحبت کند که بخواهم در خصوص این صحبت او واکنش نشان دهم، گفت: پس از اظهارات آقای عثمانی به جایگاه هیات رئیسه رفتم و به آقای لاریجانی گفتم شما پاسخ بدهید اگر پاسخ نمی دهید بنده واکنش نشان می دهم.

وی اضافه کرد: اصلا بحثی در خصوص خلیفه سوم از آقای عثمانی نشنیده ام که بخواهم پاسخ بدهم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه تشریح وقایع دیروز گفت: بعد از پایین آمدن از جایگاه هیات رئیسه فریاد زدم کجاست غیرت انقلابی تان چرا غیرت انقلابی نشان نمی دهید که این طور به انقلاب توهین شود اما شما ساکت باشید، اگر شما به امثال عثمانی اجازه دهید که این حرف های بی ربط را بزند دیگر نمی توانید جلوی آنها را بگیرید.

وی ادامه داد: یکی از نمایندگان پس از صحبت های من جلو آمد و توهین کرد که بی غیرت تو هستی، من نیز پاسخ دادم چرا توهین می کنی باید از من دفاع کنی زیرا عده ای در تلاشند که انقلاب را زیر سئوال ببرند. این نماینده محترم نیز قبول کرد و از بنده عذرخواهی کرد.

حسینیان با بیان اینکه آقای عثمانی مشایی را به خلیفه سوم در نطق خود تشبیه کرده بود چرا نمایندگان اهل سنت واکنش نشان ندادند، گفت: من مخالف هستم که به افرادی که در نزد مسلمانان مورد احترام هستند در مجلس توهین شود. اظهارات عثمانی توهین به خلیفه سوم بود.

وی با تاکید بر اینکه بنده به مشایی و دولت احمدی نژاد تعصبی ندارم، گفت: مشایی کیست که من از او دفاع کنم، دولت احمدی نژاد چیزی باقی گذاشته که من از آن دفاع کنم؟

حسینیان با تاکید بر اینکه بنده دیگر از احمدی نژاد دفاع نخواهم کرد، افزود: بنده از کسی که به جای شعار زنده باد اسلام زنده باد بهار را شعار خود قرار داده اعلام برائت می کنم.

وی ادامه داد: نزدیکی من به افراد بر اساس نزدیکی آنها به رهبر انقلاب است. در شان من نیست که از چنین فردی دفاع کنم.

بر اساس این گزارش دیروز روح الله حسینیان به اظهارات نماینده بوکان مبنی بر مشکلات فراوان مردم کردستان و سیاه نمایی این مشکلات واکنش نشان داد.