به گزارش افکارنیوز، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی عصر امروز در جمع معاون و مدیران سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: هر حرکتی که حاکی از غیرت، شجاعت، همیت و دلاوری باشد حماسه نامیده می‌شود؛ گاهی اوقات لازم است حماسه‌هایی خلق شوند تا تاثیرگذاری بیشتری هم در جامعه داشته باشد که یکی از این حماسه‌های بزرگ تاریخی، اقدام حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت و امامت است.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) از جریان یوم‌الدار تا غدیر خم همواره حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین پس از خود معرفی فرموده بودند اما اعضای سقیفه انحرافی بزرگ را در اسلام بنیان گذاشتند و لازم بود شخصیتی مانند حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت به پا خیزد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خطبه فاطمه زهرا(س) در مسجد مدینه حماسه‌ای بزرگ و تاریخی به شمار می‌رود گفت: لازم است فرازهای این خطبه با هدف درس‌آموزی در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مدیریت حجت‌الاسلام موسی‌پور در سمت استانداری قم را نوعی حماسه دانست و خاطرنشان کرد: این امر نشان می‌دهد در قشر روحانیون هم افرادی هستند که در سمت‌های اجرایی می‌توانند حماسه‌آفرین باشند.

*شریف‌ترین عبادت‌ها خدمت به جامعه است

آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد: شریف‌ترین عبادت‌ها آن است که انسان به دیگران خدمتی کند و به جامعه نفع برساند؛ امروز خدمات سیاسی و اقتصادی از مهم‌ترین امور به شمار می‌‌روند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به درایت رهبری در هدایت کشتی انقلاب پس از امام راحل گفت: دشمنان توانستند در بخشی از بیداری اسلامی نفوذ کرده و آن را استحاله کنند و این در حالی است که این موج خروشان با سرعت چشمگیری در حال پیشرفت بود.

وی اضافه کرد: امروز پول‌های نفتی قطر موجب شده سران ۱۶ کشور عربی گردهم آیند و در آنجا تبلیغات مسمومی مبنی بر ضرورت اخراج سفرای ایران از این کشورها و نیز فراخواندن سفرای عربی از جمهوری اسلامی برای آنها صورت گیرد و این طور بیان می‌شود که تا وقتی ایران اسلامی وجود داشته باشد منطقه روی آرامش نخواهد دید.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به شرایط منطقه و جهان عنوان داشت: در زمینه وضعیت اقتصادی همگان در جریان هستند و گرانی‌ها و تورم در جامعه وجود دارد بنابراین تمام سرمایه‌گذاری‌های ما باید در راستای تحقق منویات رهبری یعنی تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی صورت گیرد.

تعدد کاندیداها موجب عقیم شدن حماسه سیاسی می‌شود

این مرجع تقلید با بیان اینکه تشتت کاندیداها و ثبت نام ۲۵ نفر موجب عقیم شدن حماسه سیاسی می‌شود خاطرنشان کرد: همه این افراد انسان‌های خوبی هستند و باید یک نفر را از میان خود انتخاب کنند زیرا زمینه خلق حماسه در جامعه فراهم است و ملت ایران بارها امتحان خود را به خوبی پس داده‌اند.

حساس‌ترین انتخابات در پیش است

وی با اشاره به شعار «خامنه‌ای کوثر است، دشمن او ابتر است» گفت: این شعار امروز در همه جهان حتی کشورهای آفریقایی طنین‌انداز شده و مردم ایران هم ولایت‌مداری خود را نشان داده‌اند اما تعدد کاندیداها موجب تفرقه خواهد شد.

آیتالله نوری همدانی با تاکید بر انتخاب رئیس جمهوری ولایتمدار و متعهد بیان داشت: رئیس دولت باید از هر نظر قدرتمند باشد زیرا هیچ دورهای مانند انتخابات یازدهم ریاست جمهوری حساس نبوده است.