عباسعلی کدخدایی در نشست خبری امروز خود افزود:با وزارت کشور درباره تاریخ و نحوه برگزاری انتخابات مجلس نهم مذاکراتی انجام داده ایم که بعد از قطعی شدن نتایج اعلام می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، وی ابراز امیدواری کرد انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۰ با پشتیبانی و حضور گسترده مردم برگزار شود.

کدخدایی در پاسخ به سوالات خبرنگارانی که درباره اصلاح قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی سوال کردند، گفت: آخرین مصوبه مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات که داوطلبان را به داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و پنج سال سابقه اجرایی ملزم می کند هنوز برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال نشده است.

وی همچنین درباره طرح های دیگری برای اصلاح قانون انتخابات که هنوز در صحن مجلس بررسی نشده اند، اظهار داشت: از نظر اجرایی و نظارتی، زمان اصلاح قانون انتخابات برای نهمین دوره سپری شده است و نباید انتظار داشته باشیم این اصلاحات امکان اجرایی شدن داشته باشد.

کدخدایی درباره بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر اعضای شورای نگهبان بررسی مصوبات مجلس در تعطیلات نوروز ممکن است و اعضای این شورا حتی حاضرند این تعطیلات را صرف بررسی مصوبات بودجه ای مجلس کنند.

وی ابراز امیدواری کرد در فرصت باقیمانده تا آغاز سال ۹۰ لایحه بودجه به تصویب مجلس برسد.