به گزارش افکارنیوز،پایگاه اینترنتی ندای سبز که توسط شماری از اعضای متواری حزب مشارکت راه اندازی شده در تحلیلی نوشت: جمهوری اسلامی ۴ سال هزینه داده و راه رفته را باز نخواهد گشت و یک اشتباه را دوبار تکرار نمی کند.

از این منظر، جراحی انجام گرفته اجتناب ناپذیر بوده و یک دستاورد است. بر این اساس بدیهی است که اجازه بازگشت امثال خاتمی به حاکمیت را نخواهند داد. بنابراین نباید منتظر چراغ سبز حاکمیت بود.

نویسنده آنگاه با دعوت خاتمی به انتحار نوشت: خاتمی اگر قبلا هر ۹ روز یکبار بحران داشت اکنون هر ساعت حضورش مملو از بحران خواهد بود. او اگر می خواهد بیاید باید خود را در قامت موسوی و کروبی باز تعریف کرده و به قصد شر یا فتنه وارد این کارزار شود.

همزمان ارگان گروهک ملی - مذهبی نیز از قول تقی رحمانی از اعضای فراری و پاریس نشین این گروه نوشت: خاتمی کاندیدا شود و نباید از ترس رد صلاحیت کاندیدا نشود. کاندیدا شدن می تواند همان نقطه ایستادن باشد.

با این حال حسین باقرزاده از اعضای جدا شده منافقین که در لندن اقامت دارد، در سایت ایران امروز نوشت: مسئله، آمدن یا نیامدن خاتمی نیست بلکه انتخابات آزاد هیچ گاه در جمهوری اسلامی وجود نداشته است و رقابت ها تنها در محدوده نیروهای خودی بوده است.

حتی به فرض اینکه حاکمیت اجازه دهد خاتمی از صافی شورای نگهبان بگذرد و انتخابات هم به ضرر او مهندسی نشود، تازه چه نتیجه ای می توان گرفت. چه تضمینی هست که مردم مجددا به خاتمی رأی بدهند؟ و حتی اگر به فرض او پیروز شود چه کاری از دست او در برابر حاکمیت برمی آید. سناریوی گذر خاتمی از هفت خوان رستم حتی برای بسیاری از خوش خیال ترین اصلاح طلبان یک فانتزی است. مهم، تاکید بر انتخابات آزاد است که هاشمی و احمدی نژاد و خاتمی آن را پیش کشیده اند. مسئله آمدن یا نیامدن خاتمی نیست.

از سوي ديگر سايت ضدانقلابي گويانيوز با اشاره به ادعاهاي دست اندركاران فتنه سبز، شركت در انتخابات را قرباني كردن جنبش سبز توصيف كرد و نوشت اين كار شركت در حماسه سازي حاكميت است.