به گزارشافکارنیوز،اسدالله بادمچیان نشست خبری در قزوین تصریح کرد: برای تداوم کار احزاب اصلاح قوانین نیز لازم است؛ چراکه قوانین مقطعی بوده و لازم است به نسبت شرایط موجود تغییر کند، البته در این میان نباید فراموش کنیم که اصول قانونی باید مورد دقت و حرمت باشد.

وی خاطرنشان کرد: اصل تحزب در اسلام اصل قابل توجهی است که متأسفانه کمتر توجه شده و یا نسبت به آن تصور منفی شده است، به طوری که برخی حزب را با تصور احزاب غربی یا کمونیستی یاد می‌کنند.

وی تصریح کرد: احزاب کمونیستی در واقع ابزار دیکتاتوری هستند و در غرب نیز بر خلاف آن‌چه که ادعای دموکراسی می شود تنها دو حزب با هم رقابت می‌کنند؛ همانند آمریکا که دو حزب حاکم هستند و چهره‌های خاکستری اداره کشور را بر عهده دارند پس در غرب هم دیکتاتوری حزبی حاکم است از این رو ما با اندیشه‌های دینی نمی‌توانیم حزب غربی و کمونیستی داشته باشیم.

این عضو حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: مبنای حزب در غرب کسب قدرت است در حالی که در اسلام این امر شرک است؛ در اسلام مبنای کار انجام تکلیف دسته جمعی است و در قرآن ۲۲ مورد به حزب اشاره شده و حتی یک سوره نیز به نام احزاب داریم.

وی تأکید کرد: آن‌چه ما به عنوان حزب مطرح می کنیم بر مبنای خدامحوری است؛ یعنی حزب باید همه چیز خود را از خدا بگیرد ولی در غرب این‌طور نیست یعنی سالم‌ترین احزاب غربی در نهایت مردمی هستند.

وی ادامه داد: ممکن است سوال شود که اگر تابع ولایت فقیه هستیم پس تک حزبی می‌شود ولی اینطور نیست؛ چراکه خود ولایت فقیه نیز اعتقادی به تک حزبی ندارند؛ بنابراین حزب اسلامی در ایران جا افتاده ولی شیوه‌هایش فرق می‌کند.

بادامچیان افزود: در خصوص انتخابات ریاست جمهوری نیز حزب مؤتلفه از یحیی آل اسحاق حمایت خواهد کرد.

وی ادامه داد: حزب مؤتلفه در ابتدا با عنوان انجمن های ایالتی ولایتی آغاز به کار کرد و تا امروز نیز پر توان به کار خود ادامه داده است به طوری که در آستانه پنجاهمین سالگرد تأسیس این حزب هستیم.

وی اعلام کرد: نگاه به تاریخ نیز نشان می‌دهد که احزاب اسلامی توانسته‌اند کار کنند، ولی حزب‌های دیگر نتوانسته‌اند؛ حزب مؤتلفه اسلامی سابقه خوبی دارد به طوری که رییس‌جمهور نمونه یعنی رجایی، نخست وزیر نمونه یعنی باهنر، رییس قوه قضائیه نمونه یعنی بهشتی و رییس زندان نمونه یعنی لاجوردی همگی از مؤتلفه بودند که افتخاری بزرگ است.

نایب رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی توضیح داد: در حال حاضر در کشور ۲۰۰ تشکل سیاسی داریم و در این میان حزب مؤتلفه اسلامی افتخارش آن است که در شهرهای مختلف کشور ۲۳۰ هسته مردمی دارد همچنین در بسیاری از شهرها هسته طرفداری داریم و با مبنای حرکت مردمی با کمک مردم و بدون ریالی پولی دولت در حال فعالیت هستیم در نتیجه شهرام جزایری‌ها نیز سراغ ما نمی‌آیند.

وی خاطرنشان کرد: مؤتلفه اسلامی معاونت انتخابات دارد و از سال گذشته موضوع رسیدگی به انتخابات شوراها در دستور کار ما بود در نتیجه ارزیابی‌هایی داشتیم و کارهایی انجام شد که امیدواریم نتیجه‌اش در انتخابات خرداد روشن شود و امیدواریم توأم با رضایت مردم باشد.

وی گفت: در خصوص شوراها با ۱۵ تشکل عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت‌وگوهای لازم انجام شده و برای انتخاب ۳۱ نفر به تفاهم‌های نهایی رسیده‌ایم ولی در حال مذاکره با تشکل‌های دیگر هستیم تا بتوانیم به یک فهرست واحد برسیم و در مجموعه کلان امید است افراد شایسته‌تری را انتخاب کنیم.

بادامچیان یادآورشد: درخصوص انتخابات شوراها در استانهای کشور اختیار انتخاب افراد و هماهنگیهای مربوطه به دبیر حزب موتلفهاستان سپرده شده است.