به گزارش افکارنیوز، محمدرضا ظهر امروز در جمع خبرنگاران در مورد حضور خانم‌ها در چیدمان کابینه خود اظهار داشت: معمولا خانم‌ها شانس خوبی ندارند، اما در دولت احمدی‌نژاد توانایی و شانس خود را نشان دادند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کابینه خود سهمیه جنسیتی قائل نمی‌شوم که حتما باید دو سه خانم را قرار دهم و باید موقعیت به افراد توانمند داده شود در دولت احمدی‌نژاد معاونان بهداشت و علمی نشان دادند که خانم‌ها می‌توانند به خوبی کار کنند.

وی در ارتباط با معرفی معاون اول خود ابراز داشت: نامزدها اگر همکاران خود را معرفی کنند به مخاطب توان شناسایی بهتر را می‌دهند در مورد معاون اول فکرهایی کردم که اکنون لو نمی‌دهم.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری عنوان کرد: طبق نظرسنجی‌ها تصمیم داریم در نهایت به یک نظر واحد برسیم و راه را برای ائتلاف با دیگر جبهه‌های اصولگرایان نبستیم.

دولت نباید به بهانه تشویقی دادن سوء‌استفاده تبلیغاتی کند

باهنر ابراز داشت: همایشی که دولت با دعوت از ۱۰۰ هزار نفر قصد تشویق مأموران دولتی در نوروز دارد را مصلحت نمی‌دانم، منهای اینکه سوءاستفاده انتخاباتی شود یا خیر، زیرا با لوح تقدیر یا اضافه حقوق هم می‌تواند آنها را تشویق کند.

وی افزود: اما اگر اهداف انتخاباتی پیگیری شود و از توان و امکانات دولت استفاده کنند، جرم و تخلف است و سازمان‌های بازرسی حتما باید این قضیه را رصد کنند، دولت می‌تواند عضو حزبی باشد یا از کاندیدای موردنظر خود حمایت کند، اما به بهانه تشویقی دادن حق سوء‌استفاده تبلیغاتی را ندارد.

فعالیت احزاب مختلف در ایران آزاد است

این نماینده مجلس با اشاره به مردم سالاری در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: در قانون اساسی فعالیت احزاب در چارچوب رعایت قوانین آزاد است، اما احزاب باید جامع، فراگیر و شناسنامه‌دار باشند که هرکدام از این واژه‌ها معنای عمیق دارد.

اصلاح‌طلبان را با چوب فتنه نرانیم

وی افزود: اصلاح‌طلبان را برای حضور در عرصه انتخابات دعوت می‌کنم که حتما هم می‌آیند با این مخالف هستم که عده‌‌ای می‌خواهند تمام اصلاح‌طلبان را با چوب فتنه برانند، باید از ظرفیت اصلاح‌طلبانی که در حزب اصولگرا نیستند و به ولایت‌فقیه و قانون اساسی معتقدند، استفاده کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسان با بیان اینکه جامعه اسلامی مهندسان بیشترین حق را در شورای شهر دارند، اذعان داشت: کشور نیاز به مهندسان مستعد و کارآمد دارد که با دیگر تشکل‌های جبهه پیروان خط امام و رهبری همگرایی می‌کنیم.

هاشمی رقیب اصولگرایان نیست

وی با بیان اینکه قطب احمدی‌نژاد و اصلاح‌طلبان حتما به عرصه انتخابات می‌آیند، اذهان داشت: اینکه اصلاح‌طلبان با چه چهره‌ای می‌آیند تا حدودی قابل حدس زدن نیست و این تحلیل را دارم که هیچ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کدام از این قطب‌ها عقب‌نشینی نمی‌کنند، هاشمی رقیب اصولگرایان نیست و اگر به میدان بیاید، تصمیم اصولگرایان عوض نمی‌شود، اما ممکن است که آرایش نیروها تغییر کند.

عدم تایید صلاحیت کاندیدها به‌منزله فاسد بودن آنها نیست

باهنر در پاسخ به سئوالی که آیا رد صلاحیت برخی کاندیداها موجب ایجاد تنش در کشور نمی‌شود، اظهار داشت: عدم تایید صلاحیت کاندیدها از سوی شورای نگهبان به‌منزله فاسد بودن آنها نیست، کسی که گواهینامه پایه دو دارد به دلیل نداشتن گواهینامه پایه یک نمی‌تواند پشت کامیون بنشیند و این نشان از فاسد بودن او نیست.

وی افزود: بسیاری از افراد در کارهای دیگری صالح هستند، اما در ریاست جمهوری توانایی لازم را ندارند، برای مثال موحدی ساوجی چهار دوره نماینده مجلس بود که برای نامزد شدن انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شد، زیرا در نمایندگی توانایی بیشتری داشت.

مذاکره باید منفعت جدی داشته باشد

از نگاه این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری دیپلماسی با خارج باید رسمی و به روز باشد که بخش‌های خصوصی باید کارهای بازرگانی، تحصیل و مبادلات را انجام دهند و کنترل منافع ملی را در نظر داشته باشند که گاهی با لبخند و گاهی با اخم محقق می‌شود.

وی افزود: یکی از بندهای سند چشم‌انداز ۲۰ ساله که مجمع تشخیص مصلحت نظام تنظیم و مقام معظم رهبری تایید کرد، تعامل مثبت در روابط خارجی است که برای رژیم صهیونیستی به‌دلیل نامشروع بودن هیچ برنامه‌ای نداریم و اگر امریکا پنجه بکس را از زیر دستکش حریر بیرون بیاورد، راه برای مذاکره باز می‌شود در مذاکره‌ها باید منفعت جدی در پی باشد.

رئیس‌جمهور باید راه‌حل‌ها را بفهمد / قیمت فعلی دلار انتزاعی است

باهنر ابراز داشت: تورم عواملی مانند نقدینگی، گردش پول و تولید را دارد که نخستین قدم رئیس‌‌جمهور آینده باید رهایی کشور از این وضعیت غیرعادی باشد، بخشی از تنش‌ها انتظار تورمی است که رئیس‌جمهور اگر جامع و دارای سیاست راهبری باشد با انتخاب او به‌طور طبیعی تورم کاهش می‌یابد.

وی افزود: مقداری از پارامترهای ناهنجار انتظارات تورمی است که قیمت واقعی دلار باید ۲ هزار و ۲۰۰ به اضافه و یا منهای ۱۰ درصد باشد که قیمت حال حاضر انتزاعی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر دولت قابل اعتمادی با رئیس‌جمهور قدرتمند که راه‌حل‌ها را بفهمد، برای فعالان روی کار بیاید در برنامه پنجم توسعه می‌تواند مقطع کاملی از سند چشم‌انداز ۲۰ ساله را جلو ببرد.

باهنر با بیان اینکه رشد اقتصادی باید هشت و نیم درصد باشد، متذکر شد: متوسط رشد اقتصادی هشت سال گذشته چهار درصد بوده است از طرفی باید نرخ تورم تک رقمی باشد که رکورد ۴۰ درصد در سال ۹۲ قابل تأمل نیست و تورم ساختاری در کشور ۲۰ درصد است.

وی افزود: رئیس‌جمهور آینده بعد از گذشت مراحل زمانی برای چیدمان کابینه پنج ماه تا پایان سال فرصت دارد در دو سال تورم را می‌تواند ۲۰ تا ۱۸ درصد برساند که کاهش تورم ساختاری نیازمند دو دوره کامل ریاست جمهوری است.

عده‌ای نظرسنجی‌ها را نظرسازی می‌دانند

وی درمورد نظرسنجی‌های انتخاباتی اعلام کرد: ایجاد نظرسنجی‌های علمی و تک نفره پر هزینه است، نظرسنجی‌ها کم سابقه و رشد خوبی در کشور دارد، نظرسنجی در سایت‌ها نماینده جامعه آماری کشور نیست.

باهنر ادامه داد: برخی نظرسنجی‌ها را نظرسازی می‌دانند و ما به نظرسنجی‌های صدا و سیما، نیروی انتظامی، جهاد دانشگاهی و بسیج اکتفا می‌کنیم که به جامعه آماری کشور نزدیک است.

دولت آینده باید جامع‌نگر و عقل‌گرا باشد

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری اذعان داشت: دولت باید مغز متفکر و مدبری باشد که در تمام حوزهها توسعه معتدل داشته باشد، دولت آینده باید جامعنگر و عقلگرا باشد تا روی یک مسئله متمرکز نشود و از مسائل و حوزههای دیگر غافل شود.