به گزارش افکارنیوز، محسن رضایی در همایش حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در محل حسینیه شیخ نوایی خوی اظهار کرد: چرا کشور چین تحریم نمی‌شود؟ چون می‌ترسند صادراتش بالا برود، در صورتی که کشور ما هم می‌توانست صادرات غیرنفتی خود را بالا ببرد نمی‌توانستند کشور را تحریم کنند.

وی با اشاره به این‌که «اقتصاد ایران در مدت ۱۰۰ سال مشکل پیدا کرده است» اظهار کرد: مقام معظم رهبری ۲۰ سال است می فرمایند وابستگی به نفت در کشور قطع شود. ایشان به هاشمی رفسنجانی رییس‌جمهور وقت نیز دستور داد شیرهای نفت را ببندد.

وی با اشاره به آسیب‌پذیری اقتصاد و تحریم‌ها ادامه داد: ضعف مدیریتی موجود در کشور موجب شده است که هر روز یک کالایی گران شود. باید کل اقتصاد کشور را به تعمیرگاه برد تا تعمیر اساسی شود.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: دشمنان در رویاهای خودشان می‌گویند دیر یا زود این‌ها کارشان تمام می‌شود، همین رویاها را در زمان جنگ تحمیلی نیز داشتند و دیدید چه اتفاقی افتاد؛ علاوه بر این‌که دشمن را از کشور بیرون راندیم اجازه ندادیم یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

وی هشدار داد: نباید عده ای با دادن شعار عوام فریبی کنند. نتیجه انتخابات هرچه باشد سیاست خارجی به دست مقام معظم رهبری است. در زمان جنگ عده‌ای فقط شعار می دادند، در حالی که رزمندگان در خط مقدم جبهه در جلو دشمنان ایستاده بودند. با عوام فریبی مشکل کشور حل نمی‌شود.

وی «مدیریت درست کشور، نوسازی اقتصادی و مدیریت تحریم‌ها» را از عواملی مهم عنوان کرد که در صورت محقق شدنشان آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند امتیاز بدهند.

رضایی افزود: دشمنان منتظر تاثیرگذاری تحریم‌های اقتصادی هستند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ توسط مقام معظم رهبری به سال حماسه اقتصادی و سیاسی تصریح کرد: زمانی حماسه از لوله تفنگ بیرون می‌آمد اما امروز باید حماسه از اندیشه و قلم بیرون بیاید.

وی وحدت، انسجام، تفکر و علم و دانش را از نمونه‌های بارز و مهم حماسه سیاسی و اقتصادی عنوان کرد که باید امروز در کشور اتفاق بیفتد.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به این‌که «نباید توانایی‌های خودمان را دست کم بگیریم، تصریح کرد: هم نباید دشمن را زیاد بزرگ کنیم و نیز نباید دست‌کم بگیریم، باید برگردیم به مردم. امروز حفظ آبروی مردم باید اولویت اصلی باشد.

وی استفاده از نیروی عظیم جوانان را برای توسعه همه‌جانبه کشور مهم عنوان و خاطرنشان کرد: نباید مردم را فقط در تظاهرات و راهپیمایی‌ها به کار گرفت.

رضایی اختصاص یارانه سبز به افرادی که می‌خواهند به مکانیزه نمودن کشاورزی اقدام کنند را وعده داد.

وی با بیان اینکه بیش از تحریمهای خارجی مشکلات داخلی به کشور آسیبزده است به ظرفیتهای فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فرهنگ کشور فرهنگ مولودی نیست.