به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز پنجشنبه در دوازدهمین مراسم سالگرد درگذشت عزت الله دامادی نماینده دور سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی و پدر محمد دامادی نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی، در خصوص اهمیت تفکر در مکتب اسلام، گفت: حرف های سطحی در زمینه پیشرفت کشور و گاه انحراف در این زمینه مسیر اصیل امام و رهبری نیست.

وی افزود: گاهی گرایشات بوق علیشاهی که ریشه ای در تفکر اسلام ندارد به عنوان اسلام معرفی می شود در حالیکه این راه اصیل نیست. برداشت های صوفیانه مضحک و سطحی در این راه اصیل نیست. اینها مثل خاشاکی هستند که می خواهند حقیقت را کتمان کنند.

لاریجانی ادامه داد: مبنای کار ما در مجلس نظرات فقها، بزرگان و مراجع دین است چرا که این را یک امر پایدار می دانیم باقی حرف ها مثل طوفان هایی هستند که می وزند و زود از بین می روند. آنچه جوهره دارد و می ماند همین راه است. اگر می خواهیم مشکلات کشور حل شود باید به این خصوصیات توجه کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ از سوی مقام معظم رهبری به نام حماسه سیاسی و اقتصادی، اظهار داشت: این نامگذاری دقیق است اگر به صحنه بین الملل نگاه کنید می بینیم روش های مختلفی با اراده ملت ما آزموده اند. گاهی نسبت به ملت ایران از طریق نظامی گری دشمنی کرده اند اما راه مستحکم ملت پاسخ آنها را داد و فهمیدند از این طریق، مسیر برایشان مهیا نیست. غرش می کنند اما کمان خالی دارند و گاهی رفتارهای ایذایی نسبت به ملت ایران داشته اند که جلوی ترقی ملت را بگیرند.

نماینده قم در مجلس به شیوه های جدید دشمنان برای مقابله با ملت ایران اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان به دو وجه توجه دارند؛ یک روش ذیق گرفتن به معیشت مردم و اقتصاد و دیگری آشفته سازی در مسائل درونی کشور است. این شگرد را باید درست شناخت و روش مبارزه با آن را هم درست فهمید.

رئیس مجلس ادامه داد: یکی از مسائلی که آنها خیلی توجه و تمرکز روی آن دارند مسئله انتخابات در ایران است. خودشان می دانند در کشورهای منطقه ما، تنها کشوری که مردم سالاری واقعی در آن وجود دارد ایران است. زیرا سرنوشت مردم در دست خودشان است.

وی افزود: کشورهای منطقه را ببینید، غربی ها نسبت به آنها مشکلی ندارد. نه مشکل حقوق بشر را مطرح می کنند نه ماجرایی برای آنها درست می کنند. اما نسبت به ایران که هر سال انتخابات برگزار می کنیم و مردم نمایندگان و اعضای شورای شهر را خودشان انتخاب می کنند، مستمرا مشکل ایجاد می کنند.

لاریجانی با بیان اینکه مردم سالاری نقطه قوت نظام ماست، گفت: مردم سالاری در نگاه ما مثل موتور متحرک انقلاب است. رجوع به رای مردم خیر کثیر برای ملت و عزت آفرین است. بنابراین آنها به دنبال تخریب عزت و ایجاد فضای غبارآلود هستند و مشاجرات ایجاد می کنند تا نگاه ها را از این حرکت اصیل منحرف کنند. برای صیانت از این مسیر باید بدانیم که این میدان میدانی است که با توجه به مرگ باید درست شود.

رئیس مجلس با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: کاندیداها باید توجه کنند و ببینند بین خود و خدای خود که آیا می توانند از پس این کار برآیند و مشکلات را حل کنند. اگر می توانند به صحنه بیایند. به گفته رهبر انقلاب همه سلایق باید بیایند تا پشتیبان اصلی این انتخاب مردم باشند. هیچ محدودیتی برای سلایق نیست. همه سلایق باید بیایند تا رای، رای ملت تلقی شود.

رئیس مجلس ادامه داد: افراد و احزاب پشتیبان کاندیداها نیز باید توجه کنند. آنها نمی خواهند برای دنیای دیگران به جهنم بروند و آخرت خود را از دست بدهند. باید ببینند با این حرکت و تلاش آیا واقعا مشکلات کشور حل می شود یا نه؟ اگر به نتیجه رسیدند وظیفه شان این است که پشتیبانی کنند.

وی خاطر نشان کرد: انتخابات سالم احتیاج به فضای آرام و سنجیده دارد که افراد درست مطالعه کنند. غبارآلود کردن فضای انتخابات چیزی است که دشمن خواهان آن است. بی قانونی کردن در انتخابات مثل حوادثی است که در گذشته رخ داد. انتخابات توان ملی را بالا می برد اما اگر آداب آن زیر پا گذاشته شود فرسایش ایجاد می کند و این چیزی است که دشمنان می خواهند.

لاریجانی به انتخابات ونزوئلا و حاشیه های آن اشاره کرد و گفت: به اعتقاد برخی از صاحبنظران آمریکایی ها در انتخابات ونزوئلا رخنه کرده اند که نتیجه انتخابات را از بین ببرند و مخدوش کنند و این چیزی است که آمریکایی ها می خواهند. اینکه رهبری فرمودند حاشیه سازی در انتخابات خیانت است از همین جهت است. لذا آراستگی در امر انتخابات هم برای کاندیداها و هم برای جریانات سیاسی و رسانه ها و گروههای موثر قواعدی دارد که باید آن را رعایت کنند و مبنای آن قانون است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه در جمهوری اسلامی همه این امور قاعده مند شده اند. سروصدا راه انداختن چه قبل و چه بعد از انتخابات یعنی توان ملی مردم را تخریب کردن. یک نگاه طبیبانه و دردمندانه به وضع موجود این است که افراد صاحب صلاحیت کشور که می توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند و در مسائل بین الملل توانمند هستند سر کار بیایند این می شود حماسه. اگر در این امور ضعف بوجود آید این حماسه را تخریب می کند. امروز روح ملی کشور ما نیازمند این امر است.

رئیس مجلس در خصوص مسائل اقتصادی کشور نیز گفت: ما باید قبول کنیم که امروز احتیاج به فضای باز در اقتصاد داریم باید روحیه خدمتگزاری در کشور قوی باشد.

وی خطاب به استانداران، فرمانداران و مسئولان دولتی گفت: توجه داشته باشید که هیچ وظیفه ای جز خدمت به مردم وجود ندارد و می بینید که جوانان شغل ندارند باید شغل و فضا ایجاد کنید و زمینه های اشتغال را در کشور فراهم کنید. اینکه رهبری اصرار داشتند سیاست های اصل ۴۴ فراهم شود برای همین امر بود.

نماینده قم در مجلس با بیان اینکه ما در تولید دچار رکود شدید هستیم گفت: استان مازندران ظرفیت خوبی برای تولید دارد. اما بخشی از زمین های غرب استان مازندران به ویلا تبدیل شده آیا این عقلانی است؟ حتما کار غلطی است. مدیران استان، استانداری و قوه قضائیه باید به این امور توجه کنند اگر این زمین ها از بین بروند دیگر زمینی برای کشت برنج نداریم. این موضوع فقط به مازندران مربوط نمی شود بلکه یک موضوع ملی است. نباید زمین های حاصلخیز به ویلا تبدیل شوند. این یعنی فرصت سوزی. بنابراین خدمت کردن باید آگاهانه باشد.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر لزوم حضور مردم در اقتصاد کشور، گفت: مردم باید تولیدگر باشند تا احساس کنند عنصر فعالی در سرنوشت خود هستند اگر مجلس شورای اسلامی اصرار دارد که اصلاحات اقتصادی باید از راه تولید آغاز شود به همین دلیل است. اگر یک جوان فارغ التحصیل شد خودش از آن بهره ببرد نه اینکه همین جوری پولی دریافت کند. باید فضایی ایجاد شود که جوانان بدانند در چه رشته هایی می توانند سرمایه گذاری کنند. همچنین تسهیلات بانکی باید در خدمت تولید باشد اگر می خواهیم حماسه اقتصادی رخ دهد راهمان این است که تولید رونق پیدا کند و نگذاریم که سرمایه های کشور که نیروی انسانی و منابع طبیعی است از بین برود.