به گزارش افکارنیوز، محسن رضایی در جمع مردم شهر انبار علوم از توابع شهرستان آغ غلا واقع در شمال استان گلستان اظهار داشت: در نتیجه این تورم ۵۰ درصدی مردم شهرهای اسلامشهر، شیراز و مشهد به خیابان‌ها ریختند و حتی در اسلامشهر هم ۲ نفر کشته شدند.

وی افزود: اگر مشکلات راه‌حل داشته باشد مردم آنها را تحمل می‌کنند. این انتظار مردم از مسئولین است.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بیکاری، گرانی و بی‌ثباتی نرخ ارز مشکلات داخلی اقتصاد کشور هستند که بر سایر مشکلات افزوده‌اند.

رضایی ادامه داد: بی‌توجهی به کشاورزی مشکل دیگری است که گریبان کشاورزان را گرفته است.

وی آزاد بودن قیمت کود، افزایش قیمت سوخت و برقی نشدن چاه‌های آب را بخشی از مشکلات کشاورزان عنوان کرد.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه اظهار داشت: دشمن با آگاهی از ضعف اقتصادی وقتی از راه جنگ نتوانست ملت ایران را شکست دهد از راه اقتصادی به مقابله با ملت ایران روی آورد.

رضایی اضافه کرد: آنها در این تحریم‌ها بیمه کشتی‌های خارجی را قطع کردند تا به بنادر ایران نیایند.

به گفته وی ما نفت خود را نمی‌توانیم بفروشیم و وقتی هم که می‌فروشیم نمی‌توانیم پول خود را جابه‌جا کنیم.

وی ورود بی‌رویه کالاهای چینی به بازارهای ایران را مشکل دیگر اقتصاد ایران دانست و گفت: ضعف مدیریت اقتصادی، ورود بی‌رویه کالاهای چینی و تحریم‌های اقتصادی زندگی و جمهوری اسلامی ایران را تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد: در ۸ روز گذشته قیمت روغن در یک ماه گذشته قیمت اتومبیل در ۲ ماه گذشته قیمت برنج و در چند ماه گذشته هم قیمت مرغ افزایش یافته است.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نرخ تورم به صورت افسار‌گسیخته در حال افزایش است به گونه‌ای که ۴۵ هزار تومان امروز برابر با ۱۵ هزار تومان فروردین ماه سال گذشته ارزش دارد.

رضایی با بیان اینکه پول ملی مانند شیری که در آن آب ریخته باشند آب رفته است گفت: کم ارزش شدن پول ملی قدرت خرید مردم و ثروت آنها را کاهش می‌دهد.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر این مشکلات ادامه یابد دولت توان پرداخت حقوق کارمندان و اجرای فعالیت‌های عمرانی را ندارد.

رضایی با اشاره به تجهیزات مقام معظم رهبری که به دولتهای گذشته تاکید فرموده است تا اقتصاد ایران را از حالت تکمحصولی خارج کند اظهار داشت: با برنامه و بهرهگیری از ظرفیتهای موجود کشور در این مسیر حرکت کنیم.