به گزارش افکارنیوز، محسن رضایی بعد از ظهر جمعه در جمع مردم گرگان گفت: مقام معظم رهبری امسال را به نام حماسه اقتصادی نامگذاری گرده اند که این نامگذازی نشان از شرایط حساس و تعیین کننده کشور دارد.

وی افزود: دو کلمه حماسه و اقتصاد مهم هستند و نشان می دهد که شرایط عادی نیست، در گوشه و کنار کشور، همه اقوام و اقشار از اقتصاد صحبت می کنند، اقتصاد جزو اولویت های کشور است.

رضایی تصریح کرد: حماسه اقتصادی به این معنیست که در شرایط حساس و خطرناکی قرار گرفته ایم و باید در این شرایط حماسه ایجاد کنیم.

وی با اشاره به افزایش روز افزون قیمت ها گفت: روزی نیست که شاهد بالا رفتن قیمت ها نباشیم، باید برای رفع این مشکل دست به اقدام آگاهانه زد، بیکاری نیز در کشور بیداد می کند.

رضایی اذعان داشت: در کف خیابانها و بین مردم بیکاری و گرانی را می بینیم که بیانگر یک وضعیت آزاردهنده است که هم مردم و هم نظام را به صورت مستقیم اذیت می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: پیروزی در این عرصه ها دو فتح بزرگ دفع خطر از نظام و نجات مردم را در پی دارد، این پیروزی کار ارزشمندی است که نشاط و شادمانی را وارد جامعه می کند.

وی تاکید کرد: نباید شعار بدهیم، شعار وقت کشور را می گیرد و ایجاد فریب می کند، الآن دو دسته در کشور راه افتاده اند، گروهی فضا را گل آلود می کنند تا ماهی بگیرند و گروهی انتخابات را سراب جلوه می دهند، باید دور رهبر حلقه بزنیم و با تدبیر و دوراندیشانه از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

رضایی در ادامه گفت: دشمن می خواهد با تحریم ها ما را از پای بیندازد و خود ما به جان هم بیفتیم، اخیرا قیمت ها بالا رفته، هرچه بیشتر شعار بدهیم قیمت ها بالا تر می رود و مردم بیشتر ضربه می بینند، اقتصاد ایران نیاز به نسخه و نه شعار دارد.

وی افزود: نسخه باید هم کلیت و هم اجرا را شامل شود، بیکاری و گرانی یک بیماری است که باید نسخه خاص خود را برایشان بپیچیم، از انکار این بیماری تا کنون ضربه های زیادی خورده ایم.

وی تاکید کرد با برنامه ریزی می توان از این شرایط عبور کرد، این شرایط برازنده مردم ما نیست، به جوانان و قهرمان ما بی توجهی می شود، وقتی اینهمه اندیشه، خلاقیت و امکانات داریم چرا باید دچار افسردگی و سکون شویم.

رضایی خاطر نشان کرد: گرانی مختص این دولت نیست، اولین موچ گرانی در سال ۵۳ ایران را فرا گرفت، پس از ان در ستاهای ۷۳ و ۷۴ و باز در حال حاضر شاهد این گرانیها هستیم با این تفاوت که الان بیکاری را نیز در کنار گرانی می بینیم.

وي تصريج كرد: من در كنار امام و مقام معظم رهبري هستم و خط سياسي مرا ولايت تعيين مي كند، آزادگي خود را به هيچ جناحي نمي فروشم و به اين منازعات سياسي نيز پايان خواهم داد، از همه افراد كارآمد و پشتيبان ولايت نيز در دولت خود استفاده خواهم كرد.