به گزارش افکارنیوز، بخشی از این نامه که به امضای جمع کثیری از جوانان حزب‌الله رسیده، آمده است: دیار کریمان به مهمان‌نوازی معروف است اما نمی‌توانیم شاهد حضور کسی باشیم که حاشیه‌های بسیاری برای دولت خدمتگزار فراهم نموده است.

حضور آقای مشایی در کنار رئیس‌جمهور و دولت، شائبه بهره‌گیری تبلیغاتی برای ایشان دارد و از آن جا که مردم اقبالی به آقای مشایی ندارند، بهتر است آقای احمدی‌نژاد ضمن حفظ حرمت خویش، از آوردن ایشان به کرمان خودداری نمایند.

حضور آقای مشایی به عنوان رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد در سفرهای استانی با وجود نداشتن هیچگونه مسئولیت در هیأت دولت، همواره اعتراض دلسوزان نظام و مقیدین به بی‌طرف‌ماندن دولت در امر انتخابات ریاست جمهوری را به دنبال داشته و تاکنون پاسخ روشنی به علت این حضور داده نشده است.

مستدعی است برای حفظ آرامش و بسترسازی برای خلق حماسه‌ای دیگر در ۲۴ خرداد، لطفا اطراف خود را از عناصر مشکوک پاکسازی و سفرها را از حاشیه‌سازی تبلیغاتی مبرا دارید.

پیش از این هم جامعه زینب(س) و دانشجویان شورای هماهنگی حزبالله آذربایجانشرقی با صدور بیانیههایی جداگانه، خواستار توجه جدی دولت به حساسیتهای موجود در مورد برخی از اطرافیان رئیس جمهور شدند و از دکتر احمدی نژاد خوستند، از به همراه آوردن آقای اسفندیار رحیم مشایی در سفر به استان آذربایجان شرقی خودداری کند.