به گزارش افکارنیوز، حبیب‌الله عسگراولادی در اجلاس سراسری مدیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار کرد: شرایط امروز رسانه‌ای در جهان شرایطی را بوجود آورده که رسانه‌ها در نیم قرن اخیر تنوع بسیاری پیدا کرده و تاثیرگذاری بسیاری در افکار عمومی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه " رسانه‌ها تا انتخابات ریاست جمهوری فعال‌تر می‌شوند و ابعاد تازه‌ای را در این موضوع ایجاد می‌کنند که باید مراقب فریب‌های شیطان باشند و اخلاق را رعایت کنند "، در ادامه اظهار کرد: فتنه و انحراف نشان از منکر هستند؛ فتنه علنی است اما انحراف مخفی است و هرکسی نمی‌تواند انحراف را تشخیص دهد.

عسگراولادی با اشاره به مساله بیداری اسلامی تاکید کرد: اینکه کسی در ایران حرکت بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی را فلش ایرانیت بزند موجب می‌شود عرب‌ها نیز عربیت را بیان می‌کنند و تفرقه در اسلام رخ می‌دهد. این یک کار جریان انحرافی است که می‌خواهد جهت‌دهی کند. فتنه نیز که گسل در جامعه را بوجود می‌آورد موجب می‌شود دشمنان و رسانه‌های بیگانه و سرویس‌های جاسوسی آمریکا، انگلیس و اسرائیل از این شکاف و گسل استفاده کنند. متاسفانه در سال ۸۸ دیدیم که مفتون‌های در انتخابات تولید شب رسانه‌های دشمن همچون بی‌بی‌سی را در روز بیان می‌کردند.

وی با بیان اینکه " برخی رسانه‌ها اخبار را از بیگانگان کپی می‌کنند و با آب و رنگی دیگر انتشار می‌دهند "، تصریح کرد: باید اخبار را در ابتدا استنباط کرد. برخی مومنان ساده صفت به صورت مجانی عامل خطرات شیطان و همراه شیطان می‌شوند و متاسفانه بدون استباط از خبر همراه می‌شوند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: دشمن امروز علیه وحدت و وفاق اصولگرایان حرکت می‌کند و به دنبال خدشه به وحدت اصولگرایان هستند. تعصبات حزبی و جناحی گسل‌هایی است که دشمن می‌تواند برای آن زلزله ایجاد کند.

وی با اشاره به مطرح شدن انتخابات آزاد توسط برخی افراد اظهار کرد: مطرح کردن انتخابات آزاد یعنی اینکه انتخابات در گذشته آزاد نبوده و بیاییم در این دوره آزاد برگزار کنیم که اینطور نیست و همه انتخابات‌هایی که در کشور برگزار شده تا به امروز آزاد بوده است.

عسگراولادی با تاکید بر اینکه " انتخابات باید جشن ملی شود "، اظهار کرد: به نظر بنده رهبری می‌خواهند انتخابات پر شور و با حضور حداکثری بوده و همچنین رییس‌جمهور آینده رای بالا داشته و رقابت سالم در کشور انجام شود. دشمن می‌خواهد انتخابات به جای جشن ملی، جنگ شود.

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری تعداد بالای نامزدهای اصولگرا را امری منفی ندانست و افوزد: نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری باید توجه داشته باشند که شاید مشروعیت دارند اما مقبولیت نیز باید باشد. ممکن است برخی از آنها نیم درصد هم رای نیاورند و اگر رای نیاوردند اعلام نکنند که تقلب شده است؛ اگر کسی بگوید تقلب شده بر خلاف مسیر حق حرکت کرده است.

وی در پایان با اشاره به انتخاب آلاسحاق توسط حزب موتلفه اسلامی گفت: در موتلفه اسلامی کسی در مخالفت با معرفی دکتر آلاسحاق برای ریاست جمهوری صحبت نکرد. تا به امروز نیز ندیدهام در جایی کسی با آقای آلاسحاق مخالفت کند.