حجتالاسلام حميد رسايي نماينده تهران و عضو ارشد فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس هشتم گفت كه دعوت از ملك عبدالله پادشاه اردن براي سفر به ايران مربوط به هفتههاي اخير نيست بلكه به حدود ۸ ماه قبل بازميگردد.

به گزارش فارس، وی افزود: دعوت از ملک عبدالله براساس سیاست‌های جمهوری اسلامی در راستای گسترش روابط با برخی کشورهای منطقه بوده که در عین اختلاف نظر، براساس منافع جمهوری اسلامی و ملت‌های مسلمان منطقه در طول این سالها برقرار بوده است.

نماینده تهران در مجلس گفت: آن روز که از ملک عبدالله و برخی سران کشورها برای سفر به تهران دعوت شده بود، وضعیت منطقه بحرانی نبود اما امروز با توجه به متزلزل بودن جایگاه رؤسای برخی‌ کشورها و اعتراضات مردمی به آنها طبیعی است که بخواهند برای کسب آبرو و وجهه نزد مردم خود برای سفر به ایران دست و پا بزنند.

حجت‌الاسلام رسایی افزود: عبدالله اردنی قصد داشت از دعوت قبلی رئیس جمهور کشورمان که در وضعیت طبیعی صورت گرفته، در شرایط بحرانی فعلی منطقه بهره‌برداری و به بهانه شرکت در جشن نوروز به تهران سفر کند تا از این طریق برای خود مقبولیت کسب نماید.

وی خاطرنشان کرد که با توجه به وضعیت بحرانی کنونی سفر عبدالله اردنی به تهران با استقبال مسئولان عالی جمهوری اسلامی مواجه نشد.

این نماینده اصولگرا با بیان اینکه سفر عبدالله اردنی به دلیل عدم استقبال مسئولان عالی‌رتبه جمهوری اسلامی لغو شده است‌، اظهار داشت: آقای احمدی‌نژاد در مقاطع مختلف نظر خود را در خصوص تحولات منطقه به سران کشورها اعلام کرده و گفته که اگر بخواهند در برابر مطالبات قانونی مردم خود بایستند و در مقابل استقلال‌خواهی آنها مقاومت کنند، سرنوشت خوشایندی نخواهند داشت.

حجت‌الاسلام رسایی افزود: عبدالله اردنی باید بداند که اگر بخواهد در این شرایط به تهران سفر کند قطعاً به دلیل همراهی با ظالمان به ویژه در جریان کشتارهای اخیر مردم مسلمان منطقه با خشم مردم ایران اسلامی مواجه می‌شود.
Bookmark and Share
X Share
Google Reader Stumble Upon Delicious Cloob
Facebook Twitter Digg