به گزارش افکارنیوز، محمدرضا باهنر عصر امروز در جمع مردم این شهر در مسجد الهادی(ع) رشت با بیان اینکه وضعیت شاخص عمومی کشور نرمال و معمولی نیست، اظهار کرد: اصلاح این وضعیت نیار به تدبیر و برنامه‌ریزی دارد.

وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم در خرداد امسال، افزود: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید باهم هم‌افزایی داشته باشند و مردم و مسئولان تلاش کنند، هیچکدام از این انتخابات تحت‌الشعاع همدیگر قرار نگیرند.

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، نتیجه انتخابات محلی را سبب توسعه شهری و روستایی دانست و تصریح کرد: حضور پررنگ مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراها مهم است.

*ارتباط ضریب حضور مردم در انتخابات با ضریب امنیت ملی

وی، ضریب حضور مردم در انتخابات را با ضریب امنیتی ملی در ارتباط خواند و گفت: میزان حضور و نوع انتخابات بسیار مهم است و تلاش می‌کنیم دولت آینده نقاط ضعف دولت فعلی را نداشته باشد و قوی باشد.

باهنر، با اشاره به اینکه این موج باید به عمق جامعه گسترش یابد، ادامه داد: فرد منتخب باید دولتی تشکیل دهد که مشکلات دولت فعلی را نداشته باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، شناخت نقص‌ها و تبدیل تهدیدها به فرصت را از نکات بسیار مهم ذکر کرد و افزود: در مدت سی سال انقلاب اسلامی همواره تهدیدها وجود داشت و باید تهدیدهای موجود را به فرصت تبدیل کنیم.

*شاگرد اولی احمدی‌نژاد در پرکاری


وی به نقاط قوت دولت احمدی‌نژاد اشاره کرد و یادآور شد: دولت احمدی‌نژاد از نظر پرکاری در بین دولت‌های گذشته رکورددار بوده و در این زمینه شاگرد اول است.

باهنر، خدمت دولت به مردم را خالصانه و با حرص و ولع خواند و اذعان کرد: ساده‌زیستی دولت احمدی‌نژاد از دیگر ویژگی‌ مثبت آن است.

وی، شجاعت دولت در بیان مسائل و زنده کردن گفتمان امام راحل را خوب توصیف کرد و ابراز داشت: احمدی‌نژاد در محافل خصوصی و بیرونی شجاع و در برخی نقاط بی‌باک بود که گاهی این بی‌باکی بدون خرد بود.

*ضعف نقدنپذیری دولت احمدی‌نژاد

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، با بیان نقاط ضعف دولت احمدی‌نژاد عنوان کرد: استفاده نکردن از خردجمعی و نقدنپذیری دولت از نقاط ضعف آن است.

وی اضافه کرد: احمدی‌نژاد برخی نقدها از طرف نزدیکان خود را تحمل نمی‌کرد که گاهی خشم منجر به عزل می‌شد.

باهنر، از بین رفتن ساختارهای اجرایی کشور مانند سازمان برنامه و بودجه، شورای عالی پول و اعتبار و… را از دیگر نقاط ضعف دولت احمدی‌نژاد ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: از بین رفتن ساختارهای اجرایی، کشور را با مشکل مواجه کرد و گرفتاری به وجود آمد.

*احمدی‌نژاد گفت ژنرال نمی‌خواهم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه سابقه رفاقت ۲۰ ساله با احمدی نژاد دارم، اذعان کرد: در اوایل شکل‌گیری دولت احمدی‌نژاد به او پیشنهاد دادم که از نیروهای اصولگرا و مدیر در دولت استفاده کند اما احمدی‌نژاد گفت که من ژنرال نمی‌خواهم.

وی افزود: در دولت احمدی‌نژاد هرکس می‌خواست رشد کند، مورد غضب قرار می‌گرفت و نداشتن یک سیاست راهبردی در مسایل داخلی و سیاست خارجی از نقاط ضعف دولت احمدی‌نژاد بود.

باهنر، سند چشم‌انداز ۲۰ ساله را نقشه راهبردی کشور نام برد و تصریح کرد: نبود سیاست راهبردی در کشور گرفتاری ایجاد کرد.

وی با تأکید بر اینکه دولت آینده باید نقاط ضعف را جبران کند، اذعان کرد: انتخاب فرد موردنظر بسیار حساس است.

*انتخابات سه قطبی است

کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، انتخابات را سه قطبی خواند و خاطرنشان کرد: یک قطب اصلاح‌طلبان که حتماً وارد صحنه انتخابات می‌شوند، یک قطب احمدی‌نژاد و اطرافیانش و قطب سوم نیز اصولگرایان هستند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور به عنوان یک شهروند می‌تواند، کاندیدا داشته باشد، متذکر شد: رئیس جمهور حق ندارد در سفرهای استانی از تریبون و امکانات دولتی به نفع یک کاندیدا استفاده کند و این اقدام تخلف است.

باهنر، تعداد کاندیداهای اصولگرا را زیاد خواند و گفت: بنده، آل‌اسحاق و متکی جزو ائتلاف جبهه پیروان خط امام و رهبری هستیم و عده‌ای نیز مستقل و با جبهه پایداری وارد انتخابات می‌شوند.

*کاندیداهای انتخاباتی قبل از ثبت‌نام به جمع‌بندی برسند

وی با بیان اینکه پیشنهاد دادیم اصولگرایان کاندیداهای خود را انتخاب کنند، اذعان کرد: باید قبل از ثبت‌نام به نظر واحد برسیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر در نخستین نظرسنجی‌ها نفر اول انتخابات نشوم، کناره‌گیری کرده و از نفر دوم حمایت می‌کنم.

وی، انتخاب یک اصولگرا را مهم دانست و اذعان کرد: کاندیداهای انتخاباتی باید قبل از ثبتنام به جمعبندی برسند.