به گزارش افکارنیوز، مصطفی کواکبیان در جمع دانشجویان دانشگاه خوارزمی کرج گفت: حکومت امانتی است که به دست مسئولان نظام رسیده و آنان باید در حفط این امانت به بهترین نحو بکوشند.

وی اظهار داشت: حکومت مسئولیت سنگینی است و کسانی که این مسئولیت بر دوششان افتاده، باید در انجام وظایف خود که همان اداره امور کشور است با عدالت رفتار کنند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که هر فردی که حتی به مدت کوتاهی مسئولیتی در کشور داشته خود را برای نشستن بر صندلی ریاست جمهوری اصلح ترین فرد می‌داند و سعی دارد با واسطه‌های مختلف نقش خود را در کشور پررنگ تر از دیگران جلوه دهد، این درحالی است که در اوایل انقلاب به سختی فردی زیر بار مسئولیت‌های سنگین کشوری می‌رفت و به واسطه تواضعی که داشت همواره افراد اصلح‌تر از خود را معرفی می‌کرد.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر نگرش به حکومت به عنوان امانتی سنگین در جامعه از بین رقته و اکثر افراد منصب های حکومتی را دستاویزی برای اعمال قدرت می‌دانند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای عدالت و اخلاق ایجاد شده، بنابراین مسئولان حکومتی باید بدانند که این دولت امانتی است و از سوی ۷۰ میلیون نفر به آنها واگذار شده است.

کواکبیان تصریح کرد: هرگونه بی عدالتی و ظلم به مردم به معنی این است که دست اندرکاران نظام در امانتی که به آنها سپرده شده خیانت می‌کنند.

وی اظهارداشت: مردم نیز نباید نسبت به انتخاب نماینده خود که قرار است به مدت چهار یا هشت سال امور آنها را اداره کند بی تفاوت باشند.

نماینده مردم سمنان اضافه کرد: این اشتباه بزرگی است که مردم خیال کنند رای‌های آنان تاثیری در سرنوششتشان ندارد و به عنوان مثال رییس جمهور از قبل تعیین شده است.

وی ادامه داد: این نگرش توهین به خود مردم و قدرت انتخاب آنان است، بنابراین آحاد مردم باید در پای صندوق های رای حاضر شوند و زمینه را برای روی کار آمدن اصلح‌ترین فرد آماده سازند.

این نماینده اصلاح طلب تصریح کرد: دانشگاهیان و دانشجویان در گرم کردن فضای انتخابات نقش به سزایی دارند؛ چراکه در حال حاضر جمعیت زیادی از کشور را دانشجویان تشکیل داده‌اند.

وی اضافه کرد: افراد علمی و کسانی که از دل دانشگاه‌ها بیرون آمده‌اند می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای انتخاب مردم باشند و این که مردم فکر کنند، حکومت صرفا باید در اختیار روحانیون باشد، توطئه‌ای است که از سوی دشمنان طراحی شده است.

وی اظهارداشت: بدون شک اگر ذره‌ای ظلم در حکومتی رواج داشته باشد آن حکومت طی مدت کوتاهی فرو می‌ریزد و نابود می شود، بنابراین مسولان نظام باید توجه داشته باشند که عدالت را در میان اقشار مختلف مردم به بهترین شکل اجرا کنند.

کواکبیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در انتخابات سال ۸۸ تقلبی صورت نگرفت، اما در حد غیر قابل تصوری شاهد وقوع تخلف در این انتخابات بودیم که نتیجه ان را همه مردم لمس می کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه این تخلفات همزمان با برگزاری مناظرات در صدا و سیما آغاز و تا پایان انتخابات ادامه داشت.

این نماینده اصلاح طلب اظهارداشت: آنچه کشور ما را میتواند در جهان نمونه کند رعایت اخلاق و عدالت است؛ چرا که مطمئنن در حال حاضر ایران از لحاظ برخی پیشرفت ها به پای برخی کشورها نمی رسد.