به گزارش افکارنیوز، دقایقی پیش برخی از اعضای هیات اجرایی مرکزی با حضور در محل ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از چگونگی روند ثبت نام داوطلبان بازدید کردند.

بنا بر این گزارش اسماعیل کوثری عضو هیات اجرایی مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: یک کار روتین و دقیقی در حال انجام است و در همین ساعات اولیه اولین روز ثبت نام چند کاندیدا ثبت نام کردند که باید گفت کارها روی نظم و یک روال قانونی جلو می رود و تا این لحظه با هیچگونه مشکلی مواجه نشده ایم.

وی افزود: مسئولین برگزاری انتخابات وزارت کشور با تجربه بالایی که دارند توانسته اند اقدامات لازم را در جهت برگزاری یک انتخابات خوب و منظم تدارک ببینند.

عضو هیات اجرایی مرکزی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر با توجه به دیدار روز گذشته دست اندرکاران انتخاباتی با مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اجرای انتخابات در چارچوب قانون چه تمهیداتی اندیشیده‌اید افزود: دقیقاً ایشان شاخص هایی را به صورت مشخص و واضح بیان کردند و ما نیز آن شاخص ها و ویژگی ها را محور برنامه ها و دستور کاری خود قرار دادیم.

وی گفت: تا ۵ روز کاندیداها فرصت دارند که در وزارت کشور حاضر شده و ثبت نام کنند و بعد از این ۵ روز هم شورای نگهبان ۵ روز فرصت دارد که پرونده های آنان را بررسی و با ملاک های رجل سیاسی و مذهبی تطبیق دهد تا در نهایت به بهترین نحو انتخابات برگزار شده و کاندیدای اصلح انتخاب شود.

کوثری همچنین در واکنش به پیشنهاد برخی از کاندیداها مبنی بر نصب دوربین در شعب اخذ رای گفت: این کار در ۶۰ هزار صندوق رای شدنی نیست اما کاندیداها می توانند در هر شعبه اخذ رای یک نماینده داشته باشند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در مراحل ثبت نام نیز کاندیداها می توانند نماینده داشته باشند گفت: در زمان ثبت نام لزومی ندارد که کاندیداها نماینده داشته باشند و تنها در روز انتخابات نماینده کاندیداهای تایید صلاحیت شده می توانند در هر شعبه اخذ رای حضور داشته باشند.

در این بازدید قاضی سراج به نمایندگی از دادستان کل کشور نیز اسماعیل کوثری را همراهی می کند.