به گزارش خبرنگار افکارنیوز، صادق واعظ زاده کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری پس از ثبت نام برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در نشست خبری گفت: با توکل به خداوند و اعتماد به انتخاب درست مردم وارد عرصه رقابت شدم.

واعظ زاده افزود: امیدوارم بتوانم در جهت پیشرفت عدالت برای هر ایرانی تلاش کنم و مشکلات پیش پای ملت را به کمک نخبگان و برجستگان جوان از پیش پا بردارم و خواسته های مردم را اجرا کنم.

وی تصریح کرد: علت حضور من در رقابت های انتخاباتی پیشنهاد و اصرار گروهی از دانشمندان برجسته کشور و اقشار مردم است.

واعظ زاده گفت: برای حضور در رقابت ها به عنوان یک نامزد مستقل به این دلیل حضور یافتم چرا که جامعه ما در حالت جنجال و آشوب سیاسی نمی تواند پیشرفت کند و هرچه جلو می رویم وضعیت سیاسی جامعه با اغتشاش و درگیری بیشتر مواجه می شود.

وی ادامه داد: در این شرایط یک نامزد مستقل که وابستگی گروهی و باندی نداشته باشد و در عین حال بتواند از شخصیت های صالح که در قالب گروه ها و دسته جات هستند استفاده کند و یک همگرایی به وجود آورد مفید خواهد بود.

واعظ زاده خاطرنشان کرد: سابقه بنده توانایی در این جهت را نشان می دهد و امیدواریم با خارج کردن دولت از جار و جنجال های سیاسی سرعت پیشرفت کشور را که به کندی پیش می رود افزایش دهیم و مطالبات مردم به خصوص نسل جوان را محقق کنیم.

کاندیدای ریاست جمهوری بیان کرد: وضعیت موجود کشور مطلوب نیست و بازگشت به گذشته نیز مطلوب نیست. باید رو به جلو حرکت کنیم. در سال های اخیر جمعیت جوان ایران خواست های جدید پیدا کردند که باید با فکر جدید به آنها پاسخ داد.