سفيرجمهوري اسلامي ايران در چين، دروغپردازي جديد شبكه العربيه وابسته به عربستان سعودي را بشدت تكذيب و تاكيد كرد كه در دو سال گذشته به اروپا سفر نكرده و با هيچ روزنامه اروپايي و چيني مصاحبه نكرده است.

' مهدی صفری ' روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، گزارش شبکه العربیه را که با قصد تخریب روابط ملت های عرب و ایران در این برهه حساس منتشر شده است، ' جعلی ' خواند و افزود: در باره مطالب ادعایی و جعلی العربیه هیچگونه اظهارنظر و موضعگیری نکرده ام و تاکنون چنین سئوالاتی از بنده نشده است.

وی از ایرنا خواست تا با انتشار درست سمتش با عنوان ' سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن ' به دست اندرکاران این شبکه تفهیم کند که ' قائم مقام وزارت امور خارجه ' نیست.

صفری درعین حال تصریح کرد: نمی دانم چرا شبکه العربیه برای این دروغپردازی و جعل خبرخود، بنده را که سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین هستم، انتخاب کرده است؟

پایگاه اطلاع رسانی شبکه العربیه وابسته به عربستان دیروز جمعه یک گزارش جعلی را تحت عنوان ' دو مسئول وزارت خارجه ایران، عربها را ' بدویان صحراگرد ' خواندند ' درصدد برآمد تا برای انحراف افکار عمومی جهانی بوی‍ژه ملت های عرب از کشتار و سرکوب مردم بحرین و اشغال این کشور بدست نیروهای نظامی سعودی، روابط ایران و ملت های عرب را تخریب کند.

این شبکه مدعی شده است که مهدی صفری به همراه محمد رضایی دو تن از دیپلمات های ارشد ایران در گفت وگو با روزنامه ' ویک اند ' دانمارک که توسط روزنامه نروژی ' داگ بلادت ' نیز منتشر شده است، گفته اند که رژیم غاصب صهیونیستی قابل احترام بوده و اعراب نیز ' بدویانی صحرا گرد ' هستند.

این شبکه وابسته به آل‌سعود از صفری به عنوان قائم مقام وزیر امور خارجه یاد کرده و این در حالی است که او هم اکنون سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین است.

دروغپردازي شبكه وابسته به موساد در حالي است كه جمهوري اسلامي ايران به دليل مواضع ضد آمريكايي و صهيونيستي در ميان ملت هاي عرب جايگاهي ويژه دارد و در قلب محور مقاومت در مقابل صهيونيست ها قرار گرفته است و از سوي ديگر برخي از رژيم هاي عربي همپيمان آمريكا از جمله رژيم هاي سرنگون شده مبارك و بن علي در مصر و تونس و رژيم هاي اردن، يمن، ليبي و بحرين به دليل همراهي و همدستي و داشتن روابط آشكار و پنهان با رژيم صهيونيستي نزد ملت هاي خود منفورهستند.