به گزارش افکارنیوز، صادق واعظ‌ زاده که در یک نشست دانشجویی سخن می‌گفت، چاره رفع مشکلات کشور در شرایط فعلی را استقرار یک دولت مستقل و غیرجناحی دانست.

وی تصریح کرد: اکنون مناقشات سیاسی و جناحی به اوج رسیده و بخش عمده‌ای از وقت و توان مدیران صرف مواجهه با رقبای سیاسی می‌شود و باید دولتی بر سر کار آید که به دور از منازعات بیهوده سیاسی به روشی علمی و برنامه‌ای موانع پیشرفت کشور را برطرف کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به دانشجویی که نظر او را درباره کثرت کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم جویا شد، اظهار داشت: بیش از آنکه به تکثر کاندیداها معتقد باشم به تنوع آنها می‌اندیشم.

واعظ زاده افزود: درست است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این دوره از لحاظ سیاسی اختلاف نظرهای زیادی دارند و حتی ائتلاف‌های سستی هم تشکیل شده بود ولی از نظر مردم که فارغ از جهت‌گیری‌های جناحی و باندی به صحنه سیاست کشور نگاه می‌کنند، این کاندیداها تفاوت چندانی با هم ندارند.

وی ادامه داد: نامزدهای موجود غالباً چهره‌های سیاسی از جناح‌ها و گروه‌های مختلف هستند که درگیر مناقشات و جاروجنجال‌های سیاسی هستند.

نامزد ریاست جمهوری یازدهم گفت: مردم از منازعات بیهوده سیاسی که توان دولت و مسئولان را از رفع مشکلات کشور منحرف کرده، خسته شده و در انتظار یک دیدگاه جدید و متفاوت هستند و مطمئنم حضور بنده در عرصه انتخابات که به درخواست جمعی از دانشمندان و اساتید برجسته و دانشجویان صورت‌گرفته، می‌تواند دایره انتخاب مردم را گسترش دهد.

واعظ زاده افزود: بنده به حزب و باند و گروه خاصی وابستگی ندارم اما مطمئنم اگر فضایی فراهم باشد که برنامه‌ها و دیدگاه‌های من به خوبی به اطلاع مردم برسد، می‌توانم منتخب این دوره انتخابات باشم.

وی درباره عدم تمایلش به تبدیل شدن به چهره‌ای رسانه‌ای با وجود داشتن مسئولیت‌های مختلف و ارتباط با مجامع علمی و دانشگاهی توضیح داد: در طول سال‌های مسئولیت خود ارتباط نزدیکی با دانشجویان خصوصاً تشکل‌ها و انجمن‌های علمی داشته‌ام.

«با توجه به علاقه‌ام به فعالیت‌های دانشجویی صدها جلسه با تشکل‌های دانشجویی مختلف داشته‌ام و امیدوارم از طریق دانشجویان و جوانان دیدگاه‌ها سوابق و برنامه‌های خود را به اطلاع مردم برسانم».

این کاندیدای ریاست جمهوری یازدهم در پایان گفت: ‌ شخصاً شیفتگی نسبت به سمت ریاست جمهوری ندارم و از دشواری‌ها و مشکلات این مسئولیت به خوبی آگاهم.

واعظ زاده افزود: کاندیداهای دیگر را هم واجد نقاط قوت فراوان می‌دانم ولی عزم پولادین برای پیشرفت کشور را در آنها کافی نمی‌بینم.

وی در پایان خاطر نشان کرد که به عنوان یک کاندیدای مستقل پا به عرصه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری گذاشته است.