به گزارش افکارنیوز، محمد حسین صفار هرندی عصر روز یکشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه اراک افزود: مواضع حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی ' که با اسرائیل سر جنگ نداریم ' همان مواضع نظام است و حرف جدیدی نیست و کسانی که این شبهه را ایجاد کردند مابقی حرف ایشان را هم بخوانند.

وی ادامه داد: اینکه در جنگ با اسرائیل وارد نمی شویم و اگر کشورهای عرب خواستند با این کشور بجنگند ما به آنها کمک می کنیم همان مواضع نظام جمهوری اسلامی ایران است که رئیس تشخیص مصلحت نظام هم همان گفته را بیان کرد.

خطری از جانب هاشمی احساس نمی شود


صفار هرندی با تاکید بر اینکه این حرف جدیدی نیست در پاسخ به سوال دانشجویان که چه خطری از جانب ایشان احساس می کنید اظهارداشت: خطری از جانب ایشان احساس نمی شود ولی خود هاشمی گفته بود اگر کسی با سن و سال من در انتخابات شرکت کند معلوم می شود برای این کار نتوانستیم مدیر تربیت کنیم.

وزیر ارشاد دولت نهم با اشاره به عملکرد دولت سازندگی اظهارداشت: در دهه ۶۰ هاشمی در دهها خطبه در مورد عدالت که در نماز جمعه خوانده بود اقتصاد سرمایه داری و مشکلاتش را مورد انتقاد قرار داده بود ولی پس از رئیس جمهور شدن مردم همان مطالبه را از ایشان داشتند ولی دیدیم که دولت سازندگی از این مواضع فاصله گرفت.

وی اضافه کرد: حتی برخی از کارگزارهای هاشمی مستقیما گفتند عدالت با توسعه قابل جمع نیست.

مواضع دوگانه هاشمی رفسنجانی

عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مواضع دوگانه هاشمی رفسنجانی در سالهای ابتدایی انقلاب و در سال ۸۸ گفت: ایشان در آن سالها به کسانی که در خیابان می ریختند و آشوب به پا می کردند و ماشین ها را به آتش می کشیدند ' الواط ' می گفت و در سال ۸۸ از همان کارها جانبداری کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید تکلیف مواضع روشن باشد اظهارداشت: مواضع اصولی ما که نباید تابع آمد و شدها باشد.

وزیر ارشاد دولت نهم در پاسخ به سوال دانشجوی اراکی مبنی بر اینکه نظرتان راجع با اسفندیار رحیم مشایی چیست گفت: مشایی یک زمان تابلوی نماینده تفکر مهدوی به عنوان اسلام ناب را به دست گرفته بود و بعد از آنطرف انکار می کند اصل اسلام و حاکمیت اسلام را که من می گویم انحراف.

حرفها ی مشایی بوی فرقه سازی می دهد

وی ادامه داد: این آدرس غلط دادن یا مبتنی بر بی سوادی است و یا مبتنی بر اغراضی است که باید نگران آینده آن باشیم چراکه از میان این حرفها بوی فرقه سازی و باند سازی هایی که در ذهن ما خاطرات بد را زنده می کند می دهد.

این مسئول با تاکید بر اینکه البته مقوله انحراف فقط متوقف در مبحثفکری و نظری نیست اضافه کرد: انحراف از دستور کاری که دولت در اجرا هم به عنوان حرکت پسندیده در پیش گرفته بود انحراف بدتری محسوب می شود.

صفار هرندی در پاسخ به سوال دانشجویان مبنی بر اینکه در زمان وزیر ارشاد بودن شما بدترین نوع سانسور، بسته شدن روزنامه ها و لغو مجوزها انجام شد گفت: در آن زمان تعداد مطبوعات از ۱۸۰۰ روزنامه به ۲۵۰۰ روزنامه افزایش پیدا کرد و کمترین لغو مجوزها را داشتیم.

وی ادامه داد: تعداد بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب تا قبل از دولت نهم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود که در این مدت به پنج میلیون نفر رسید همچنین رکورد فروش فیلمهای سینمایی و تماشاگرهای تئاتر نزدیک به سه برابر شد.