به گزارش افکارنیوز، در این مراسم که امروز - جمعه همزمان با سالروز تولد حضرت علی(ع) در سازمان صدا و سیما در حال انجام است، سید عزت‌الله ضرغامی نیز حضور دارد.

این مراسم به شکل زنده از شبکه خبر پخش می‌شود؛ ضمن اینکه سایر شبکه‌ها هم خبرها را به شکل زیرنویس اعلام می‌کنند.

مراسم قرعه کشی برنامه‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با قرائت آیاتی از قرآن کریم و با حضور رئیس سازمان صدا و سیما آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل روابط عمومی رسانه ملی نمایندگان آقایان روحانی، ولایتی، غرضی، جلیلی قالیباف، عارف، حداد عادل و رضایی در محل برگزاری مراسم حاضر شده‌اند.

قاضی سراج نیز به عنوان نماینده قوه قضائیه برای نظارت بر قرعه کشی به محل برگزاری مراسم آماده است. ده‌ها خبرنگار خارجی و داخلی این مراسم را پوشش خبری می‌دهند.

قرعه کشی نامزدهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری به منظور مشخص شدن زمان پخش برنامه های تبلیغی نامزدها نظیر مناظرات، گفتگوهای رادیویی و فیلم های تبلیغاتی آنها از شبکه های رادیویی و تلویزیونی است.

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در ستاد انتخابات رسانه ملی، نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امکان استفاده از شبکه های تلویزیونی و رادیویی را برای ارائه برنامه ها و تبلیغ خود خواهند داشت.

بر اساس تصمیمات ستاد انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در صدا و سیما هر یک از نامزدها فرصت دارند ۴۲۰ دقیقه از طریق تلویزیون و ۲۵۵ دقیقه از طریق رادیو با مردم سخن بگویند. طبق این برنامه ریزی هریک از نامزدها فرصت می یابند دو مستند سی دقیقه‌ای از شبکه یک برای معرفی خود پخش کنند. حضور در بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به مدت ۴۵ دقیقه و پاسخ به سوالات جوانان به مدت یک ساعت در شبکه سه سیما از دیگر امکانات تبلیغی نامزدها در رسانه ملی است.

شبکه های جوان، ورزش، معارف، ایران و پیام نیز هر یک بسته هایی صوتی را از نمایندگان طبق برنامه ریزی ستاد انتخابات پخش خواهند کرد. ضبط این برنامه ها از صبح امروز آغاز شد. نامزدها همچنین در نشستی تخصصی در شبکه چهار سیما با کارشناسان به مدت ۴۵ دقیقه فرصت تبلیغ برنامه ها و دفاع از آن را دارند. پرسش و پاسخ با مخاطبان شبکه های جام جم به مدت یک ساعت نیز از فرصت هایی است که رسانه ملی در اختیار آنان قرار می دهد. هر یک از نامزدهای انتخاباتی فرصت دارند دو فیلم مستند نیم ساعته تلویزیونی از زندگی‌نامه، سوابق کاری و تبیین و تشریح برنامه‌های انتخاباتی خود در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تولید و پخش کنند.

نخستین فیلم مستند تولید شده توسط نامزدهای انتخاباتی باید تا روز ۹۲/۳ / ۷ به صدا و سیما تحویل داده شود.

ضوابط و چارچوب های ساخت فیلم مستند نامزدهای انتخاباتی با هدف اجرای قانون و به منظور رعایت ضوابط یکسان از سوی نامزدها تدوین شده است.

موضوعاتی که نامزدهای انتخاباتی در برنامه‌های مستند تلویزیونی خود مطرح می‌کنند باید در حیطه وظایف و جایگاه ریاست جمهوری و در چارچوب قوانین باشد.

دومین فیلم مستند تولیدی نامزدهای انتخاباتی نیز پس از هفته دوم خرداد ماه و ۲۴ ساعت قبل از زمان پخش باید تحویل داده شود.