به گزارش افکارنیوز، مراسم قرعه‌کشی جدول زمان‌بندی و نوبت پخش برنامه هریک از کاندیداها در سازمان صداوسیما با حضور نمایندگان کاندیداها بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود.

در این مراسم علی باقری به عنوان نماینده سعید جلیلی، رحمانی‌نیا به عنوان نماینده غلامعلی حداد عادل، شاهین محمدصادقی به عنوان نماینده علی‌اکبر ولایتی، شهرام گیل آبادی به نمایندگی از محسن رضایی، سید مهدی ذاکری به نمایندگی از محمدباقر قالیباف، محمدرضا نعمت‌زاده به عنوان نماینده حسن روحانی و گل‌زاده به عنوان نماینده محمدرضا عارف در این مراسم حضور خواهند داشت.

پخش مستند تهیه‌شده از سوی هریک از کاندیداها، صحبت مستقیم تلویزیونی با مردم به‌منظور تشریح برنامه‌ها، پاسخ به سؤالات جوانان، پاسخ به سؤالات کارشناسان، پاسخ به سؤالات ایرانیان خارج از کشور، گفت‌وگوی ۴۵دقیقه‌ای زنده در شبکه خبر و گفت‌وگوی ویژه خبری به‌صورت زنده بخشی از این برنامه‌ها است که در این مراسم قرعه‌کشی جدول زمانی برای هریک از کاندیداها مشخص می‌شود.

همچنین در این دوره انتخابات قرار بر این است که به‌جهت تعدد کاندیداها و به‌منظور جلوگیری از زیاد شدن مناظرات دونفره، گفت‌وگو و مناظره کاندیداها با یکدیگر در ۳ نوبت به‌صورت مشترک و دسته‌جمعی برگزار شود. ۱۰،۱۵ و ۱۷ خرداد ماه به‌عنوان زمان برگزاری این مناظرات مشترک اعلام شده است.

پخش ۲۲۰ ساعت برنامه از چهار رادیوی ایران، جوان، معارف و ورزش بخش دیگری از برنامه‌های معاونت صدا است. این برنامه‌ها به‌صورت ۳ برنامه ۶۰‌دقیقه‌ای برای هریک از کاندیداها از رادیوهای جوان، معارف و ورزش پخش خواهد شد. همچنین دو برنامه ۳۰دقیقه‌ای در رادیو ایران برای هریک از ۸ کاندیدای مذکور در نظر گرفته شده است.

کاندیداهای این دوره ریاست جمهوری علاوه بر پخش مستند از تلویزیون می‌توانند مستند خود را از رادیو نیز تکرار کرده و یا مستند ویژه‌ای برای پخش از رادیو آماده کنند.

فرصت دو برنامه ۵دقیقهای و کوتاه هم در رادیو پیام برای این افراد در نظر گرفته شده است. این امکان برای کاندیداها فراهم است که برنامههای خود را در استودیوهای بیرون سازمان صدا و سیما آماده کرده جهت پخش تحویل معاونتها و شبکههای این سازمان دهند ویا از امکانات این سازمان جهت ضبط و تهیه برنامههای خود بهره بگیرند.