نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز دوشنبه که در آن پیشنهاد تشکیل کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی از سوی محمدرضا باهنر مطرح شد به سخنان موافقان و مخالفان این پیشنهاد گوش دادند.

به گزارش مهر، در این جلسه علی مطهری نماینده تهران به عنوان اولین مخالف تشکیل کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی گفت: من این پیشنهاد را پیش از این امضا کرده بودم اما امضای خود را پس گرفتم.

وی افزود: بهتر است مجلس از کارهای احساسی خودداری کند. چرا که سال گذشته نیز عنوان همت مضاعف و کار مضاعف از طرف رهبری اعلام شد و بحثهایی نیز در مجلس در زمینه افزایش زمان کار کمیسیون ها مطرح شد، اما متاسفانه عملا کاری در این زمینه انجام نشد.

نماینده مردم تهران گفت: من معتقدم که تکثیر کمیسیون های ویژه به صلاح مجلس نیست و ما اکنون کمیسیون ویژه اصل ۴۴ و هدفمندی یارانه ها را داریم، این کمیسیون ها باعثتکثیر قوانین می شوند.

وی ادامه داد: بهترین کار این است که برای اجرای دقیق قوانین موجود، نظارت کافی از سوی مجلس انجام شود و همچنین نظارت مجلس بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و هدفمندی یارانه ها نیز بیش از پیش صورت گیرد.

مطهری با بیان اینکه تشکیل کمیسیون ویژه می تواند تداخل در کار اجرایی دولت ایجاد کند، گفت: به دلیل اینکه این کمیسیون قوانینی را ایجاد می کند ممکن است با اقدامات اجرایی دولت تداخل داشته باشد بنابراین من معتقدم پیش از آنکه بخواهیم قانون وضع کنیم، بهتر است زمینه ترویج فرهنگ کار و تلاش را در جامعه فراهم کنیم و فرهنگ کار را آنگونه که اسلام گفته است ترویج دهیم.

وی با تاکید بر اینکه باید بر اجرای قوانین موجود در کشور بیشتر نظارت شود، افزود: کشور نیازی به قوانین جدید ندارد چرا که همان قوانینی که در برنامه پنجم کشور آمده است در زمینه تسهیل فضای کسب و کار کافی است و اگر اجرا شود می تواند گام بلندی در این زمینه برداشته شود.

نماینده مردم تهران در پایان سخنانش تاکید کرد تشکیل کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی تنها تصادم ها را زیاد می کند.

به گزارش مهر در ادامه جلسه امروز دوشنبه مجلس تشکیل کمیسیون ویژه جهاد اقتصادی با ۱۱۳ رای موافق، ۵۵ رای مخالف و ۲۳ رای ممتنع نمایندگان تصویب شد .