آیتالله اکبر هاشمیرفسنجانی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد در جمع اساتید و کارکنان واحد آیتالله آملی از تصویب بیناللمللی شدن این واحد در جلسه هیات امنا خبر داد و گفت: ما درجلسه هیات امنا موضوع بینالمللی شدن واحد آیت الله آملی را مصوب کردیم.

به گزارش فارس، وی افزود: بین‌المللی شدن واحد آیت‌الله آملی بیشتر به لحاظ این است که در منطقه‌ای واقع شده که از کشورهای قفقاز و آسیای میانه و روسیه زمینه‌های علمی بیشتری برای تبادل استاد و دانشجو و همایش‌ها و سمینارها خواهید داشت

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ظرفیت‌های موجود در واحد آیت‌الله آملی خاطرنشان کرد: این واحد ظرفیت‌های ویژه‌ای نظیر نزدیکی به جاده هراز و ارتباط با مرکز کشور را دارد و اسم آیت‌الله آملی هم مهم است اگرچه شهر آمل یک شهر خیلی با سابقه و مورد توجه شخصیت‌های ایران بوده و هست، آقایان لاریجانی‌ها هم علاقمند هستند که اینجا توسعه پیدا کند و مطمعناً کمک خواهند کرد و در کل زمینه توسعه این دانشگاه فراهم هست.

هاشمی‌رفسنجانی در ادامه تصریح کرد: نظر من هم توسعه مقاطع تحصیلی کارشناسی‌ارشد و دکتری است همان‌طور که سیاست کلی دانشگاه آزاد هم دریک برنامه ۵ ساله همین است.
رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اظهار داشت: گاهی حرف‌هایی زده می‌شود که نباید نگران باشید چرا که دانشگاه مورد نیاز کشور است و بار آن بر دوش دولت و بیت‌المال تقریبا هیچ است ضمن اینکه کمک کار دولت در علم، اقتصاد و خیلی از حوزه‌های دیگر است.

وی در ادامه بیان داشت: هرچه جلوتر می‌رویم معلوم می‌شود این دانشگاه آن چنان پایه‌هایش محکم شده که کسی بین خودش و خدا، جرات نمی‌کند مجموعه‌ای به این عظمت که در خدمت علم ملت و شاید ملت‌های دیگر منطقه است را تضعیف کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: استحکام دانشگاه را جدی بگیرید و برنامه‌ریزی‌هایی که به شما ابلاغ می‌شود را بسیار جدی دنبال کنید.

وی افزود: دانشگاه‌های دنیا هم تاکید بیشتری دارند تا با دانشگاه‌های غیردولتی همکاری کنند. یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد وارد شدن در سطح جهانی است و ما درحال حاضر خیلی فاصله با دنیا نداریم با تعدادی از دانشگاه‌های بزرگ دنیا همکاری داریم و این همکاری را توسعه خواهیم داد.

هاشمی‌رفسنجانی با تاکید بر لزوم کاربردی شدن تحقیقات دانشگاهی در دانشگاه آزاد گفت: تحقیقات زیاد و پژوهش‌های خوبی در دانشگاه هست متاسفانه درحد آزمایشگاه متوقف می‌شود و به نتیجه نهایی نمی‌رسد. دانشگاه باید از این تحقیقات حمایت کند و بعد شرکت‌هایی تاسیس کند و این طرح‌ها را به مرحله تولید برساند اگر این زنجیره از آزمایشگاه تا تولید با ضابطه قوی با کمک دانشگاه و سرمایه‌گذاران خارج از دانشگاه اجرا شود یکی از منابع درآمد دانشگاه هم خواهد شد.

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد مقوله فرهنگ را بسیار مهم و از مسائل جدی دانست و تصریح کرد: امروزه با ارتباط موجود دنیا و شاه‌راه‌های اطلاعاتی در قالب اینترنت، ماهواره و… اطلاعات علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی خیلی سریع منتقل می‌شود و ما باید از لحاظ فرهنگی و سیاسی به گونه‌ای برخورد کنیم که واقعا این بچه‌ها را قانع کند که دستورات اخلاقی و اعتقادی که ما داریم تمام اینها قابل اثبات است.

وی در ادامه اظهار داشت: مطالبه و حقوق طبیعی که هر انسانی دارد حقوقی است که در قانون اساسی آمده، مردم به خصوص جوان‌ها حاضر نیستند به شیوه گذشته زندگی اجتماعی و سیاسی داشته باشند. حتما نیاز هست ما آماده باشیم تا با تقاضاهای مردم فاصله زیاد نداشته باشیم حوادثی که شما در حال حاضر در منطقه می‌بینید واقعا خیلی هشدار دهنده است و خوشحال‌کننده است. ملت‌هایی که در مصر، لیبی، تونس و یمن بریدند. البته مانند ایران نبودند ما ایرانی‌ها بازتر از همه اینها بودیم.

هاشمیرفسنجانی در پایان خاطرنشان کرد: اولین بار در منطقه مشروطه در ایران آمد و اولین انقلاب مردمی در ایران بوده است ولی در حال حاضر آنها حسابی فعال شدهاند، در این کشورها قیام میکنند و مطالبه حقوق میکنند، این اطلاعات و آگاهی و بیداری است.