به گزارش افکارنیوز، در حالی که برخی اعضای متواری حزب مشارکت هم‌اکنون یک جبهه مشترک با سلطنت‌طلبان و نهضت‌آزادی و سازمان منافقین و کومله و… تشکیل داده‌اند، بیانیه‌ای به امضای این حزب منتشر شده و در آن آمده است: خبر بهت‌آور و باورنکردنی رد صلاحیت یار امام، بقیه‌السلف انقلاب و همراه مردم، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، نشانه‌ای مهم از حاکمیت نااهلانی است که امام راحل در وصیت خود سفارش کردند نگذارید مملکت به دست آنها بیفتد. جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن ابراز تأسف فراوان از این اقدام نابخردانه، بر خود لازم می‌داند از فداکاری و گذشت کم‌نظیر جناب آقای هاشمی در ورود به صحنه انتخابات قدردانی و سپاسگزاری کند و اعلام دارد که امروز جایگاه هاشمی در میان مردم و نیروهای انقلاب و همه علاقه‌مندان به ایران رفیع‌تر و اثرگذارتر از هر زمان دیگر است. ما امیدواریم این سرمایه بزرگ در بحران‌های احتمالی و قابل پیش‌بینی در آینده، تکیه‌گاهی مطمئن برای ملت و کشور باشد.

مصطفی تاج‌زاده رئیس ستاد انتخابات مجلس در سال ۷۸ و از عوامل اصلی تقلب علیه هاشمی نیز، ژست حمایت از هاشمی گرفت و مدعی شد: «هاشمی به میدان آمده بود تا با اتکاء به خدا و رای شما و با شعار اتحاد و اقتدار و تشکیل دولت وحدت ملی، پرچم‌دار راهی شود که در آن پول و پاسپورت و پرچم ملی اعتبار خود را مجددا بازیابد. اما با کمال تأسف انسدادطلبان و انحصارجویان با سوءاستفاده از نظارت بر انتخابات، فرصتی تاریخی را از ملت ما گرفتند.»

این اظهارات در حالی است که حزب مشارکت نقش اصلی را در ترور شخصیت هاشمی در دوره اصلاحات و متهم کردن او به داشتن نقش اول در قتل چند نفر از روشنفکران در سال ۷۷ ایفا کرد و روزنامه‌های وابسته به این حزب - از جمله روزنامه صبح ‌امروز وابسته به حجاریان عضو مرکزیت مشارکت - نقش مهمی در این زمینه برعهده داشت. پس از آن نیز به تصریح محسن هاشمی، اصلاح‌طلبان مرتکب تقلب شده و از هاشمی «آغاسی» ساختند. آنها همچنین حامی اصلی جریانی بودند که در رسانه‌های زنجیره‌ای مدعی شدند انقلاب خاتمه یافته و خمینی به موزه تاریخ خواهد رفت. با این اوصاف دم زدن این جریان از امام و انقلاب و یاران آن، نهایت نفاق را می‌رساند و در وقاحت تنه به تنه سنگ پا می‌زند.

یادآور می‌شود نامه‌های مشابهی از سوی عبدالله نوری و مجمع روحانیون منتشر شده است. گفتنی است آخرین ارزیابی‌ها از شوک آشفتگی شدید در میان اردوگاه افراطیون و نفاق جدید حکایت می‌کند. چه اینکه جریان مذکور درصدد بود با هل دادن آقای هاشمی به میدان انتخابات، همزمان از ایشان و نظام و انقلاب انتقام بگیرد.