به گزارش افکارنیوز، علاءالدین بروجری در نشست طلاب و فضلای حامی علی اکبر ولایتی که به همت کمیته امور روحانیون ستاد دکتر ولایتی برگزار شد اظهار داشت: آن زمان که انقلاب ما به عنوان نهالی نو پا در جهان مطرح بود امام خمینی خروشی تاریخی را انجام دادند و آن این بود که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و امروز نیز مقام معظم رهبری آن رسالت را بر دوش دارند و سکان‌دار اقیانوس پر تلاطم تحولات منطقه هستند.

وی در ادامه با اشاره به راهبرد مقام معظم رهبری در سال جدید در خلق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اظهار داشت: معظم له ملاک‌های متعددی را برای انتخاب اصلح در انتخابات ریاست جمهوری تعیین کردند و از جمله این ویژگی‌های تدین است، علی اکبر ولایتی این تدین را در همه ارکان زندگی شخصی، اجتماعی و سیاسی دارا است و این موضوع را تمام کسانی که در طول این سال‌ها با ایشان کار کرده‌اند می‌توانند شهادت دهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ولایتی همواره در وزارت امور خارجه بر رعایت حدود شرعی توسط سفرا و دیپلمات‌ها تاکید می‌کرد اظهار داشت: ایشان دو چیز را در وزارت امور خارجه حرام کرده بود، اولی کار اشتغال نیروهای این وزارتخانه به امور اقتصادی و دوم مسئله متعه.

بروجردی زاویه‌دار نشدن ولایتی با مقام معظم رهبری را وی‍ژگی دیگر وی دانست و ابراز داشت: یکی از نکته‌هایی که در سال‌های گذشته برای ما مصیبت بار بود همین زاویه گرفتن با ولایت بوده است، رئیس جمهور باید تابع ولی فقیه باشد، مقام معظم رهبری بازوهای مشورتی زیادی از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی امنیت ملی را در کنار خود دارند و در دفترشان نیز در بخش‌های مختلف از نظرات کارشناسی مشاورین متعددی بهره گرفته و پس از جمع‌بندی موضوعات را مطرح می‌کنند و قرار نیست بعد از آن رئیس جمهور نظر رهبری را در نظر نگیرد و یا قهر کرده و به خانه‌اش برود.

وی افزود: بر اساس تجربیات و باورهای ولایتی و شناخت رهبری در خصوص وی به راحتی می‌توان شهادت داد که او از معدود کسانی است که با رهبر زاویه نگرفته است، این نکته بسیار مهم است و ما در دوره‌های گذشته در کشور چنین مشکلاتی داشته‌ایم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه موضوع سیاست خارجی کشور را مسئله‌ای حساس و اثرگذار دانست و گفت: امام خمینی و مقام معظم رهبری همواره بر برقراری ارتباط خوب با کشورهای جهان تاکید داشتند، فرهنگ اسلامی فرهنگ زندگی مسالمت آمیز است، در عین حال اینکه در مقابل تجاوز به شدت ایستادگی می‌کنیم.

بروجردی ادامه داد: امروز اقتدار نظام ما در جهان برای همه آشکار شده و ما غیر از آمریکا که خط قرمز سیاست خارجی ما به دلیل دشمنی‌های آشکارش است برای برقراری ارتباط با هیچ کشوری مشکلی نداریم، باید توجه کرد که قرار نیست با همه دنیا ارتباطمان قفل شود.

وی اضافه کرد: بدون تردید دکتر ولایتی مجتهد امر سیاست خارجی است و در این عرصه نیز می‌تواند گام‌های موثری در بهبود روابط با کشورهای خارجی و کشورهای عربی همسایه بردارد.

وی یکی از مشکلات اثر گذار بر مشکلات اقتصادی کشور را نداشتن ارتباط دوستانه با کشور‌های مختلف دانست و تصریح کرد: در شرایطی که کشور به واسطه برخی سیاست‌ها، ارتباط خود را با بسیاری از کشور‌های جهان از دست داده نه می‌توان کالا صادر کرد و نه می توان واردات داشت و این مسئله به شدت بر روی اقتصاد اثرگذار است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی فعلی به هیچ وجه در شأن کشور نیست بیان داشت: ما در حوزه‌های مختلف علمی دستاورد‌های نوینی را کسب کرده و بسیار خوب در جهان درخشیدیم ولی در اقتصاد لنگ می‌زنیم، قوه اقتصادی بخشی از اقتدار ملی است که با بهبود روابط خارجی، رعایت قوانین و برقراری رابطه خوب با مجلس می‌تواند قوت بگیرد. دکتر ولایتی گفته‌ است می‌تواند حالت اورژانسی اقتصاد کشور را ظرف ۱۰۰ روز بهبود داده و سپس به درمان‌های میان مدت و بلند مدت بپردازد.

بروجری مبارزه با فساد درحوزه‌های اقتصادی و فرهنگی را از جمله برنامه‌های جدی دکتر ولایتی ذکر کرد و گفت: وضعیتی ناهنجار فرهنگی که در کشور وجود دارد حاصل طراحی‌های گسترده دشمنان علیه نسل جوان است و رفع آْن نیاز به ملزوماتی دارد و نقش دولت در اصلاح آن بسیار مهم است که دکتر ولایتی در این موضوع برنامه دارد.

وی در پایان شجاعت و مدیریت بحران را وی‍ژگی دیگر ولایتی بر شمرد و خاطر نشان کرد: بسیاری از ویژگیهایی که مقام معظم رهبری در خصوص اصلح ذکر کردهاند در دکتر ولایتی وجود دارد، تکلیف ما نیز این است که محکم برای دکتر ولایتی کار کنیم و ایشان نیز تاکید کردند تا آخر در میدان ایستادهاند.