به گزارش افکارنیوز، سردار محمد رضا نقدی، شامگاه دوشنبه در جمع فرماندهان بسیج و ائمه جماعات و بسیجیان استان قم در سالن همایش مدرسه امام خمینی(ره)، در خصوص اهمیت نامگذاری سالجاری اظهار داشت: امروز در آستانه یک آزمون مهم و تاریخی قرار داریم و ولی امر در این آزمون بزرگ از ما انتظار حماسه آفرینی دارند.

وی با بیان اینکه امروز در یک نبرد و جنگ با دشمنان هستیم که این جنگ به اوج خود رسیده است، افزود: رهبر معظم انقلاب شرایط امروز کشور را، شرایط جنگی و جهاد دانستند که این شعار را مطرح کردند هر چند که دیگر خبری از عرصه جنگ نظامی نیست، چرا که آمریکا دیگر نمی‌تواند از سلاح‌ها و ابزار آلات جنگی در رویارویی با ملت بزرگ ایران استفاده کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها ملت ایران را در هشت سال جنگ تحمیلی آزموده‌اند و در لبنان و فلسطین و غزه نیز شکست خورده‌اند و این درحالی بود که ملتی همانند ایران در آن زمان هیچ چیز نداشت.

موشک‌های ما می‌تواند ناوهای آمریکایی را همچون قوطی کنسرو له کنند

وی افزود: امروز ایران اسلامی به انواع سلاح‌ها و تجهیزات نظامی مجهز است و موشک‌های ایرانی می‌توانند ناوهای آمریکایی را در خلج فارس همچون قوطی‌های کنسرو له کنند که در این شرایط دشمن هیچ گاه به خود اجازه حمله را نخواهد داد، چرا که اقتصاد ورشکسته آمریکا ظرفیت پشتیبانی جنگ دیگری را ندارد.

نقدی ادامه داد: رشد اقتصادی آمریکا در ۴ سال اخیر همواره منفی بوده است و آنها به زور از راه دزدی از کشورهای دیگر، اقتصاد در حال مرگ مغزی خود را سرپا نگه داشته‌اند.

بودجه نظامی آمریکا بیش از بودجه نظامی همه کشورها است

وی با بیان اینکه بودجه نظامی آمریکا بیش از بودجه نظامی همه کشورها است افزود: آنها تنها با پول می‌جنگند و همانند کشور ما بسیجی ندارند که با دست خالی و با اعتقاد به شهادت در برابر دشمنان بایستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه یک سرباز آمریکایی چندین برابر حقوق رئیس ستاد مشترک ما حقوق می‌خواهد، اضافه کرد: تجهیزات نظامی و ابزار جنگی یک سرباز آمریکایی ۱۸ هزار دلار قیمت دارد.

وی بودجه نظامی آمریکا را ۷۷۰ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: در سال های اخیر از این بودجه ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت و عدم توانایی آنها در ورود به جنگ نظامی با ایران آنها را به جنگ در عرصه‌های مختلف کشانده است.

سردار نقدی با بیان اینکه امروز تمدن غرب در حال فروپاشی است و تمدن نوین اسلامی در حال پا گرفتن است ابراز داشت: فرهنگ آمریکا امروز به جایی رسیده است که وزارت دادگستری آنها اعلام می‌کند که ۳۵ درصد متولدین در امریکا نامشروع هستند در عین حالی که میلیون‌ها مورد سقط جنین هم گزارش می‌شود.

وی افزود: در دانشگاه‌ها و مراکز علمی امریکا هر هفته شاهد درگیری و کشتار هستیم و طبق آمار در آمریکا ۷ میلیون کارتن خواب و ۴۰ میلیون نفر زیر خط فقر قرار دارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز جنگ بر سر اثبات شدن الگوی ایران در تمدن اسلامی است، افزود: امروز شاهدیم که در آمریکای لاتین دولت‌های طرفدار آمریکا سقوط می‌کنند و دولت‌های طرفدار ایران سرکار می آیند و در منطقه نیز می‌بینیم هیچ مسئله ای بدون حضور ایران پیشرفت نداشته و به سرانجام نمی رسد، از همین رو آنها مدام ایران هراسی و تقویت مخالفان ایران را در دستور کار قرار داده اند.

وی با اشاره به جنگ فرهنگی آمریکا علیه ملت ایران در دو دهه گذشته افزود: آنها از سال ۶۸ تا ۷۸ برنامه ریزی کردند و از طریق فیلم های فاسد، اعتیاد به مواد مخدر و چاپ کتاب های منحرف بدنبال از بین بردن بنیه های اعتقادی جوانان برآمدند و خواستند در سال ۷۸ و ۸۸ کار خود را به مقصد برسانند که البته موفق نشدند.

حجم حمله فرهنگی به ایران در هیچ کشوری سابقه ندارد

سردار نقدی با بیان اینکه حمله فرهنگی که به ایران شد به هیچ کشوری نشد، افزود: امروز ۱۲۰ کانال ماهواره‌ای فارسی زبان با پخش صحنه‌های مستهجن بدنبال از بین بردن اعتقادات و ارزش های جامعه ما هستند و از این طریق از دل امریکا مدام بر ما اتش می بارند.

وی عنوان کرد: در سال گذشته ۷۰۰ تن مواد مخدر در ایران کشف شد که این میزان برابر با کل کشفیات جهان است و آمریکایی ها با چنبره زدن بر افغانستان با روش های پیشرفته صنعتی مواد مخدر تولید می کنندتا با ورود آن به ایران جوانان کشور را معتاد کنند.

فیلم ضد ایرانی گلاب پروژه سینمایی آینده آمریکا

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در دو سال اخیر شاهدیم که به دو فیلم ضد ایرانی جایزه اسکار می‌دهند، افزود: این فیلم ها هیچگونه وجه هنری ندارند و امسال هم دیدیم که زن اوباما از کاخ سفید فیلم ضد ایرانی را به عنوان برنده اسکار معرفی کرد و در سال بعد هم به دنبال ساخت فیلمی با عنوان گلاب علیه ایران هستند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکایی ها دیگر به آمریکایی بودن خود فخر نمی‌کنند و از آن شرم دارند افزود: به دلیل کاهش درخواست‌ها برای تابعیت گرفتن آمریکا، قانون ۲ تابعیتی را به اجرا گذاشتند که با این حال ۷۰ درصد از نخبگانی که به آمریکا می‌روند حاضر نیستند شناسنامه آمریکایی بگیرند.

تهاجم اقتصادی و تحریم‌ها آخرین تیر استکبار است

سردار نقدی با بیان اینکه آمریکایی‌ها جنگ اقتصادی را در کنار جنگ فرهنگی آغاز کرده‌اند افزود: تهاجم اقتصادی و تحریم‌ها آخرین تیر ترکش استکبار است چرا که آنها در عرصه‌های مختلف امنیتی، سیاسی، فرهنگی و نظامی شکست خورده اند و تنها به عرصه اقتصاد امید دارند.

وی تاکید کرد: اگر حماسه سیاسی تحقق یابد، می‌توانیم کف پای خود را به روی صورت آمریکا بمالیم و او هیچ کاری نخواهد کرد.

ایران کلکسیونی از پهبادهای آمریکا را در اختیار دارد

رئیس بسیج مستضعفین عنوان کرد: امروز ایران کلکسیونی از پهبادهای آمریکا را در اختیار دارد که تنها دو نمونه از آن را نشان داده‌اند و این نشان دهنده قدرت ایران در عرصه نظامی و علمی است.

وی اضافه کرد: آمریکا در همه جهان ۵۰ هواپیمای ایران را متوقف کرده است تا بتواند به حساب خود تروریست و یا تجهیزات نظامی کشف و آن را به دنیا اعلام کند که تا کنون نتیجه‌ای نگرفته است اما ایران یک هواپیما نشاند که در آن ریگی بود.

برنامه آمریکا برای خارج کردن بازار پسته و فرش از دست ایران

نقدی اضافه کرد: امروز آمریکا در کالیفورنیا هزاران هکتار باغ پسته را ایجاد کرده است تا بتواند بازار پسته را از دست ایران خارج کند و در فرش نیز همین کار را دنبال می‌کند و با سرقت طرح و نقشه فرش‌های قم، نائین و کاشان فرش تولید می‌کند و این نشان‌دهنده آن است که ما در جنگ تمار عیار با دشمن هستیم و دشمن در تمامی عرصه ها به میدان آمده است.

عظمت امروز ایران نتیجه مبارزه است نه سازش

وی با بیان اینکه برخی ها موضوع تعامل و مذاکره با آمریکا را مطرح می کنند ابراز داشت: عظمت و پیشرفت امروز ایران اسلامی، نتیجه مبارزه با آمریکا است نه سازش.

وی گفت: تعامل با آمریکا نتیجه آن این بود که ارتش ما در ابتدای جنگ به گونه‌ای بود که با حمله صدام، پنج استان خود را از دست دادیم و امروز مبارزه با آمریکا آنها را به جایی رسانده است که فکر حمله به ایران را از سر خود بیرون کرده اند و گزینه‌های روی میز آنها از بیست سال قبل در حال خاک خوردن است و تا سالها بعد هم ادامه خواهد داشت.

سردار نقدی ابراز داشت: برخی ها که امروز دم از سازش می‌زنند و از گرانی‌ها نگران هستند پول بلیط هواپیمای لندن رفتن فرزندانشان و خرید لباس آنها از بازارهای فرانسه و وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی آنها می‌تواند صدها نفر را خانه دار کند.

وی در ادامه ابراز داشت: خاتمی در دوره خود دم از سازش زد و به دشمنان امتیاز داد و آنقدر در مورد آمریکایی‌ها تعریف و تمجید کرد که انگار در خصوص فرزند پیامبر صحبت می‌کند که در همان زمان رئیس جمهور آمریکا گفت که ایران محور شرارت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به مواردی از عدم تعهد آمریکایی‌ها در مذاکرات با ملت ایران افزود: در سال ۵۹ ایران با آمریکا در الجزایر مذاکر کرد و قرار شد در عوض تحول گروگان گرفته شدگان سفارت آمریکا، آنها اموال بلوکه شدن ایران را پس دهند که این کار را انجام ندادند.

مدعیان سازش با آمریکا پرونده عمل به تعهد مذاکرات قبلی را مطالعه کنند

وی با تاکید بر اینکه مدعیان مذاکره با آمریکا باید پرونده مذاکرات قبلی و چگونگی عمل به تعهد آمریکایی‌ها را مطالعه کنند، افزود: سازش با آمریکا نتیجه آن مصر، اردن، عراق و افغانستان است.

نقدی تصریح کرد: با آنهایی که می‌خواهند سازش و مذاکره کنند باید گفت که چرا این کار را از همان ابتدا انجام نداده ایم وچه دلیلی داشت که ۲۲۰ هزار شهید و صدها جانباز را تقدیم کنیم و چرا ان زمانی که به ما با سلاح های شیمیایی و خوشه‌ای حمله کردند، سازش نکردیم و امروز می‌خواهیم برای دلار سازش کنیم.

وی با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها همانند فردی محتضر هستند افزود: رئیس جمهور این کشور وقتی می‌خواهد وارد کشوری شود نمی‌تواند سفرش را رسمی اعلام کند چرا که با مخالفت مردم آن کشور رو به رو می‌شود.

رئیس بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه سازش امروز با آمریکا لکه ننگی بر پیشانی ایران و ایرانی خواهد ماند، افزود: برخیها خجالت نمیکشند و عنوان میکنند به دلیل گرانیها باید با امریکا مذاکره کرد در حالی که باید بدانیم تنها راه شکوفایی اقتصاد کشور، اقتصاد مقاومتی است.