به گزارش افکارنیوز، رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از پایان بررسی بودجه در جلسه علنی نوبت عصر امروز ضمن قدردانی از تمام کسانی که در مدت ۳ هفته گذشته درگیر بررسی بودجه بودند از خبرنگاران و گزارشگران قدردانی کرد و گفت: حرکت و همکاری شما باعثشد که مردم در جریان بررسی بودجه قرار بگیرند، گرچه این مدت شما درگیر مسائل انتخابات ریاست جمهوری بودید ولی باز هم مسائل بودجه‌ای را منعکس کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بحثبودجه سند مهمی برای کشور است، که مجلس نهم این تجربه را برای اولین بار پشت سر گذاشت، خوشبختانه فضای مجلس فضای بازی برای اظهارنظر بود.

لاریجانی افزود: از آن جهت امروز تلاش کردیم که بودجه را به پایان برسانیم، که فردا خدمت رهبری برسیم و بتوانیم بررسی این سند را قبل از این دیدار به اتمام برسانیم، از طرفی دیگر شورای نگهبان باید فرصتی کافی برای بررسی مصوبات مجلس داشته باشد.

لاریجانی افزود: طبیعتا اگر شورای نگهبان نظراتی داشته باشد آن را اصلاح می‌کنیم که تا پایان خرداد بودجه به دستگاهها برای اجرا ابلاغ شود، تلاش ما نیز در همین جهت بود که هر چه سریعتر بررسی بودجه را در مجلس به اتمام برسانیم.

رئیس قوه مقننه همچنین بعد از انجام مراسم تحلیف اعضای هیات رئیسه با قدردانی مجدد از نمایندگان برای دادن رای اعتماد به

اعضای هیات رئیسه گفت: شما نمایندگان در چند روز گذشته وقت خود را صبح و بعد از ظهر برای بررسی بودجه قرار دادید که منشاء خیر و پویایی شده است.

وی گفت که فردا ساعت ۸ صبح مجلس جلسه علنی دارد.